Tipsport extraliga ledního hokeje, 13. kolo, úterý 14.10.2003, Duhová aréna

Karlovy Vary

6:1
2:0, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 5:39 Kudrna (P. Sýkora), 18:17 Lubina (P. Sýkora, Mudroch), 38:39 Průcha (Kolář), 45:11 Průcha (Kudrna, Pištek), 50:12 A. Novotný (Mikeska), 53:47 A. Novotný (Duben, Mikeska) – 51:24 Bacul (V. Polák, Vantroba). Rozhodčí: Rejthar – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 6840. Střely na branku: 40:21. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský – Kolář, Koukal, Průcha – P. Sýkora, Dopita, Lubina – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Razingar, F. Mrázek, Janecký. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Karlovy Vary: Franěk (51. Pejchar) – Rodin, Bauer, D. Hájek, F. Ptáček, Galvas, Vantroba – L. Svoboda, Skuhravý, Němčický – Tvrdík, Alinč, Petr Kumstát (21. Košťál) – Netík, Lipianský, Bednařík – V. Polák, Bacul, Kraus. Trenéři: Miloslav Hořava a Radim Rulík.

Hokejisté Karlových Varů nepotvrdili na ledě vicemistra z Pardubic svoji letošní úspěšnost na cizích kluzištích a inkasovali debakl 1:6. Domácího gólmana Adama Svobodu připravil o druhé čisté konto v sezoně až osm minut před koncem Bacul.

Pardubičtí bez zraněných Blažka, Divíška a Zábranského nastoupili s promíchaným složením útoků, spolu zůstali pouze mladíci v Koukalově řadě. I přes tento handicap měl vedoucí celek tabulky převahu, kterou však neuměl vyjádřit. Hosté, kteří v sezoně už čtyřikrát z pěti zápasů na cizím ledě vyhráli, přijeli s defenzivní taktikou a hrálo se podle pardubických not.

Domácí si vynutili tlak a do vedení se dostali v šesté minutě do konce ve vlastním oslabení za přispění karlovarského obránce Ptáčka – ten si do branky srazil Kudrnovu ránu, který vracel přihrávku Petru Sýkorovi. Nápor domácích pokračoval, ale branky se diváci dočkali až v závěru zásluhou Lubiny, pro kterého to byl teprve třetí gól v sezoně.

I ve druhé části měli domácí nadále více ze hry, ale místo pohotové střely příliš kombinovali a navíc si nedovedli poradit s důraznou obranou soupeře. Hosté měli jedinou šanci, ale Ladislav Svoboda ve 27. minutě trefil jen horní tyčku branky svého jmenovce. Teprve v závěru třetiny se měnilo skóre a zasloužil se o to Průcha, který střelou od modré kolem bránícího protihráče překvapil Fraňka.

Ve 46. minutě se domácím podařila nejpohlednější akce zápasu. Pištek z vlastního pásma vyvezl puk před soupeřovu branku, kde obehrál dva protihráče, přihrál Kudrnovi a na jeho zpětnou přihrávku si najel Průcha, pro něhož nebylo problémem dát další gól. Výraznou převahu vyjádřil o pět minut později další brankou Novotný po ideální přihrávce Mikesky. Pátý gól vyhnal Fraňka z klece a jeho místo zaujal Pejchar.

Nepozornost a sebeuspokojení domácích vedly na druhé straně v 52. minutě ke gólu ve Svobodově brance – Bacul využil zaváhání domácích obránců a sólo ze středního pásma se štěstím proměnil. V této fázi se už hrál oboustranně bezstarostný hokej. Do útoku se stále víc zapojovali domácí obránci a v 54. minutě stanovil konečný účet utkání znovu Novotný, který dělovkou vrátil do sítě vyražený puk po své předchozí střele.

Miloš Říha (HC Pardubice): „Čekali jsme daleko urputnější boj. Bylo tam ze strany hostů hodně okének v obraně, dovolili nám chodit před branku, dovolili nám kombinovat. Celý zápas jsme měli pod kontrolou, škoda jen, že rozhodčí uznal gól, který jsme dostali do posunuté branky, protože Adam mohl mít další nulu.“

Miloslav Hořava (HC Energie Karlovy Vary): „Budu velmi stručný, domácí hráli výborně a zaslouženě nás porazili. My jsme jim to ale svým výkonem usnadnili.“