27.9.2024

Dominantní výkon a pět gólů přineslo juniorům výhru nad Energií

Pardubičtí junioři mají za začátku sezony výsledky jako na houpačce. Už osmé kolo sehráli na domácím ledě proti také zatím tápajícím Karlovým Varům a byla z toho naprosto jednoznačná záležitost. Dynamo sice inkasovalo jako první, ale hned o minutu později bylo srovnáno a od té doby Východočeši postupně navyšovali skóre a soupeře jasně přehráli. Konečný výsledek 5:1 mluví za vše.

Extraliga juniorů, 8. kolo, pátek 27.9.2024, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

5:1
3:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 04:29 Kalužík (Rájek; 5/5), 09:23 Pumpinš (Rolinek, Rájek; 5/5), 19:43 Lučan (Kalužík, Teplý; 5/4), 38:48 Burda (Kalužík; 4/4), 59:50 Lempach (Křečan; 5/5) – 03:57 M. Váňa (5/5). Rozhodčí: Čáp, Hacaperka – Beneš, Kotlík. Diváci: 100. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:18. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Moustafa – Rájek, Úlehla, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Křečan – Pilař, Pumpinš, Rolinek, Teplý, Dostál, Kalužík, Burda, Krčál, Korec, Macek, Lempach, Yevtiekhov.
Karlovy Vary: Špírek – Holejšovský, Anton, Pelikán, Malý, Zachariáš, Dorot, Dyk – Šilhan, Langmeier, Poizl, Rustamkhonov, Pastor, V. Váňa, Suchan, Steklý, Varvařovský, Šmajda, M. Váňa, Janata.

Brankové skóre se otevřelo hned ve 4. minutě zásluhou karlovarského Matyáše Váni, který vzal protiútok sám na sebe a střelou pod horní tyč překonal Moustafu – 0:1. Vedení hostům ale moc dlouho nevydrželo, o necelou minut později vybídl pasem za obranu Rájek Tadeáše Kalužíka, jenž tváří v tvář překonal Špírka mezi betony – 1:1. Ještě před první polovinou první třetiny se Pardubice ujaly vedení. Rájkovo nahození tečoval do protipohybu brankář Rolinek. Tento pokus ještě brankář vytěsnil, jenže přímo na hokejku Maksime Pumpinše, který dorážel do prázdné brány – 2:1. V poslední minutě úvodní části se Vary nevyvarovaly trestu a ještě před pauzou vedlo Dynamo už o dva góly, když Kalužík vyjel s pukem na střed, odkud ho nasměroval do volné pozice na Antonína Lučana, který švihem trefil mimo dosah hostujícího brankáře – 3:1

Druhá třetina byla hodně rozkouskována vyloučeními. Zejména Energie mohla v dluhé dvojnásobné početní výhodě snížit, či dokonce srovnat, ale nevyšla jim vůbec podle představ. Až znovu na konci třetiny si vzali domácí slovo, když důležitou čtvrtou branku vstřelil kapitán Daniel Burda – 4:1.

Třetí třetinu mělo Dynamo plně pod kontrolou a naopak se nebálo několika zajímavých kombinací. Blízko páté brance byl Tomáš Rolinek, který dostal puk před prázdnou bránu po kombinaci na jeden dotek, ale puk se mu nešťastně přimotal pod brusle a nezakončil. Blízko byl taky David Krčál, tomu zase sebral gól skvělý zákrok brankáře, který se pro puk natáhl k tyči. Při další dvojnásobné výhodě Varů se zaskvěl i Adam Moustafa, kterému sice po Dorotově střele propadl puk, ale následné dorážce i tak stačil zamezit. Deset vteřin před samotným koncem ještě Křečan vybídl Štěpána Lempacha, který z kruhu střelou po ledu prostřelil Špírka, který se nestihl přesunout dostatečně rychle – 5:1.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice): „Už minule proti Liberci jsme hráli slušně, paradoxně jsme ale prohráli. Co se týče dnešního utkání, tak soupeř vedl 1:0, nám se ale rychle vstřelit branku na 1:1. Ve druhé třetině jsme odskočili. Byla tam dlouhá pasáž, kdy jsme měli oslabení, soupeř hrál dneska jednou pět na tři, jednou čtyři na tři. Měli tam nějaký závar, výborně nás podržel Adam. Myslím si, že chytil tři, čtyři jasné góly a dal nám šanci na výhru. Dneska jsme byli produktivní, vyhráli jsme 5:1, ale zítra máme další zápas. Doufám, že se kluci připraví stejně jako dneska.“