5.10.2024

Vyrovnání stačilo juniorům jen na jeden bod, padli v samostatných nájezdech

Pardubičtí junioři přivítali v dalším zápase na domácím ledě České Budějovice. Na gól se muselo čekat až do druhé třetiny, kdy otevřel skóre Teodor Vápeník. Motor ale ihned srovnal a poté šel i do vedení. Jenže Dynamo se nevzdalo a minutu před koncem třetí třetiny Tomáš Rolinek vyrovnal a poslal zápas až do samostatných nájezdů. V samostatných nájezdech ale Dynamo neproměnilo ani jeden a Budějovice si tak odvezly výhru 3:2.

Extraliga juniorů, 11. kolo, sobota 5.10.2024, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

2:3sn
0:0, 1:2, 1:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 26:16 Pilař (Vápeník, Yevtiekhov; 5/5), 59:27 Rolinek (Štěpánek, Vápeník; 5/4), rozh. náj. Koníř – 27:16 Humeník (Pitel, Kříž; 5/5), 32:39 Kříž (Humeník, Pitel; 5/5). Rozhodčí: Vepřovský, Hort – Obr, Voznička. Diváci: 80. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Kubánek, Rájek, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Křečan – Pilař, Štěpánek, Macek, Rolinek, Teplý, Dostál, Burda, Kučera, Krčál, Korec, Yevtiekhov, Pumpinš.
České Budějovice: Schacherl – Vachun, Jaroš, Willmann, Buzek, Česnohlídek, Gřegořek, Ishchenko – Aulický, Bartoň, Koníř, Kusak, Šimon, Humeník, Pitel, Přibyl, Hoch, Kříž, Lev, Yalovyi.

Dynamo mělo na začátku první třetiny několik šancí, největší z nich určitě byla Pilaře, který se snažil dorážet puk do odkryté branky, ale minul. Poté šly České Budějovice do oslabení, ve kterém měly velkou šanci, Kusak zakončoval z předbrankového prostoru, ale Tuláček jeho střelu zneškodnil. Potom si Dynamo zahrálo početní výhodu, při níž mohl Vápeník poslat domácí do vedení, ale budějovický brankář jeho pokus zastavil.

Dynamo šlo na úvodu druhé části do vedení, kdy otevřel skóre Teodor Vápeník, který propálil vše co mu stálo v cestě - 1:0. Motor ale ihned zareagoval, Matyáš Humeník doklepl puk za záda Tuláčka - 1:1. Ve 32. minutě se České Budějovice ujali vedení, Marcel Kříž dorazil kotouč u pravé tyčky - 1:2. Před zazvoněním druhé sirény se ještě do velké šance dostal budějovický Lev, který se ocitl v samostatném úniku, ale tento pokus Tuláček vychytal.

Do třetí třetiny vstoupilo Dynamo velice aktivně, Macek se hned po vhazování dostal do dobré šance, ale trefil pouze tyčku. Poté bylo nařízeno trestné střílení, které jel budějovický Kříž, ale Tuláček dalšímu gólu zabránil. Dlouho poté se nic vážného nestalo a to až do 58. minuty, kdy Dynamo odvolalo brankáře a Tomáš Rolinek vyrovnal na 2:2. Zápas tak šel do prodloužení.

V prodloužení se ani jeden z týmů k větší šanci nedostal a o vítězi musely rozhodnout tak samostatné nájezdy. Pardubicím se ale nepodařilo proměnit ani jeden nájezd a v zápase tak zvítězily České Budějovice, a to 3:2.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice):„Dnes to bylo z naší strany slabé. Asi si kluci vsugerovali únavu po včerejším zápase, takže jsme začali tak laxně. Apelovali jsme na kluky, že bez nohou to prostě nejde. Nechali jsme si dát laciné góly, šance, které jsme si vytvořili, ne že by jich bylo moc, tak jsme neproměňovali. Zase máme za víkend dva body, což je málo. Měli bychom chtít doma prostě bodovat naplno, ale tak nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali. Máme se dost, co učit, potrénujeme a příští týden nás výjezd ven, tak snad přivezeme vítězství."

David Vrbata (Banes Motor České Budějovice): „Celý zápas byl boj z obou stran. Škoda toho oslabení na konci, kdy by jsme vlastně inkasovali na branku na 2:2, ale myslím si, že ty dva body z nájezdů jsou pro nás zasloužené. Výborně nás zase podržel Šachy (Albert Schacherl) v bráně a jsme rádi, že jsme urvali dva body."