11.10.2024

Po dobrém začátku následoval soupeřův obrat. Junioři ve Zlíně prohráli

Po dvou těsných porážkách s Plzní a Českými Budějovicemi z minulého týdne se chtěli pardubičtí junioři dostat na vítěznou vlnu v pátek ve Zlíně. Utkání svěřenci Jakuba Vence zahájili dobře, když skóre otevřel Vít Pilař. Jenže Dynamo s Berany nakonec prohrálo 1:4, domácí o výsledku rozhodli dokonáním obratu ve třetí části.

Extraliga juniorů, 12. kolo, pátek 11.10.2024, Zlín, Trinity Bank Arena Luďka Čajky

4:1
0:1, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 30:21 Holba (Smýkal; 5/5), 45:13 Hamrla (Burian, Holba; 5/4), 49:48 Heš (Hamrla, Kos; 5/5), 59:17 Hamrla (5/5) – 03:53 Pilař (Burda, Štěpánek; 5/5). Rozhodčí: Obadal, Schenel – Mikšík, Kučera. Diváci: 43. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Berani Zlín: Uherek – Lukaštík, Špaňhel, Hamrla, Zavřel, Uhlík, Burian, Růžička – Kaláč, Holba, Klimek, Kos, Smýkal, Pravda, Pešák, Pečner, Pražan, Čechmánek, Heš.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Kubánek, Rájek, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Křečan – Pilař, Štěpánek, Rolinek, Teplý, Dostál, Burda, Kučera, Krčál, Korec, Macek, Yevtiekhov, Pumpinš.

Dynamo vstoupilo do zápasu na východě Moravy povedeně a brzy se dostalo do vedení. Po čtyřech minutách hry stál na konci rychlé útočné akce s pohlednou kombinací Vít Pilař, který uklidil puk do takřka odkryté brány. Další šance a také přesilovka v polovině první třetiny ovšem zůstaly bez využití, takže se náskok do přestávky nezvětšil.

Po pauze se nikomu dlouho nedařilo překonat ani jednoho z brankářů, ať už zlínského Marka Uherka, nebo pardubického Matěje Tuláčka. Ten však těsně po polovině základní hrací doby přece jen inkasoval. Na 1:1 vyrovnal Martin Holba. O chvíli později Východočeši nezužitkovali další početní výhodu a do ukončení druhé periody se jim skórovat nepovedlo.

Ve třetí třetině šli kvůli Pumpinšově vyloučení poprvé do oslabení a na rozdíl od soupeře ho nezvládli. Skóre trefou z pravého kruhu ve 46. minutě otočil Adam Hamrla. Deset minut před sirénou prohrávali junioři z města perníku už o dva góly, když zaváhání v obraně využil Lukáš Heš. V závěru gólman Dynama usedl na střídačku, jenže ani v šesti jeho spoluhráči neproměnili žádnou střeleckou příležitost. 43 sekund před koncem pak na druhé straně zpečetil porážku Pardubic 1:4 gólem do prázdné brány Hamrla, nakonec dvoubrankový střelec utkání.