20.10.2024

Junioři dostali od Komety lekci z produktivity, doma padli 2:5

Dynamo v rámci 14. kola DHL extraligy juniorů přivítalo na domácím ledě Kometu Brno. V první třetině předvedlo sebevědomý výkon, avšak gól to domácím nepřineslo. Po startu druhé dvacetiminutovky to byl ale úplně jiný zápas, junioři Pardubic obdrželi dokonce 4 branky, což je donutilo i vystřídat brankáře. Po této ledové sprše se Dynamo snažilo ještě dvěma góly vrátit do zápasu, to se ale nepovedlo a tři body si tak odváží Kometa.

Extraliga juniorů, 14. kolo, pátek 18.10.2024, Pardubice, malá hala

Kometa Brno

2:5
0:0, 0:4, 2:1
Branky a nahrávky: 43:21 Yevtiekhov (5/5), 57:42 Kaštánek (Pilař, Burda; 5/4) – 20:53 Rakus (Bůžek, Boltvan; 5/5), 22:30 Brabenec (Modl, Štulo; 5/5), 30:50 Halačka (Pospíšil, Červenka; 5/5), 34:37 Sakmár (Boltvan, Moravec; 5/5), 41:13 Veselský (Chludil, Bošek; 5/5). Rozhodčí: Šmika, Domský – Kučera, Hradil. Diváci: 60. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 35:41. Průběh utkání: 0:5, 2:5.
Dynamo Pardubice: Vilém (35. Tuláček) – Rájek, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Křečan, Úlehla – Korec, Štěpánek, Gromadzki, Marek, Rolinek, Teplý, Dostál, Burda, Krčál, Pilař, Yevtiekhov, Pumpinš.
Kometa Brno: Hradil – Bůžek, Zubíček, Antony, Jurný, Pospíšil, Sakmár, Svoboda – Modl, Rakus, Štulo, Červenka, Boltvan, Moravec, Veselský, Halačka, Pavlík, Brabenec, Chludil, Bošek.

Pardubické Dynamo začalo utkání aktivněji, když velikou část první třetiny mělo jednoznačně více ze hry. Prvních deset minut se ani jeden z týmů nedostal do vyložené šance, což se ale změnilo v 10. minutě, když se do dvou větších šancí dostali hosté. Brankář Dynama Lukáš Vilém si ale s veškerým nebezpečím poradil. Následovalo vyloučení Komety a obrovská šance kapitána Dynama, když svůj „one-timer“ nedokázal přizvednout z ledu a gól z toho tak nebyl. Poté jsme mohli vidět ještě dvě vyloučení, po jednom pro každý z týmů. Nevedlo to k žádné větší šanci a na světelné tabuli svítil po první třetině stav 0:0.

Na první gól jsme po startu druhé třetiny nečekali dlouho, byli to hosté, kteří v čase 22:30 vedli už o dvě branky. Mohli jsme sledovat úplně jiný zápas než v první třetině. Kometa jasně dominovala a Pardubice držel nad vodou Lukáš Vilém, který držel stav 0:2 až do 31. minuty, kdy musel znovu lovit puk ze své sítě. Dynamo svou hru ale stále nezlepšovalo, což vedlo v čase 34:37 k dalšímu obdrženému gólu. To dovedlo hlavního trenéra Pardubic, Jakuba Vence, k vystřídání maskovaných mužů. Lukáše Viléma tak v brance domácích Pardubic vystřídal Matěj Tuláček, který už další změnu skóre ve druhé periodě nedopustil.

Nástup do poslední třetiny vyšel lépe opět hostům, na světelné tabuli svítilo už skóre 0:5, což se ale změnilo v čase 43:21, kdy se jako první hráč Pardubic v tomto zápase prosadil Oleksii Yevtiekhov, který po brilantním napadání rozehrávky Brna vzal veškerou zodpovědnost na svá záda a snížil tím gólové manko soupeře – 1:5. Kometa následně poskytla Dynamu ještě dvě přesilové hry, z nichž Pardubice využili až tu druhou, která přišla ke konci zápasu. Na konečných 2:5 upravil stav zápasu Vít Kaštánek. Dynamu se tak nepovedlo navázat na výhru proti Přerovu, když prohráli doma s Kometou Brno 2:5 a ze zápasu si neodváží ani bod.

Jakub Venc (Trenér HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že dnes rozhodla první třetina, kde kdybychom vedli 2:0, tak by se nejspíš nikdo nedivil. Možná bychom vyhráli, možná ne, ale na kdyby se nehraje. Dostali jsme opět pět gólů, což je pro nás znovu lekce z produktivity a já doufám, že se nám to zítra podaří zlomit. Snad se dobře vyspíme, půjdeme tomu naproti hned od začátku, budeme produktivní a půjdeme si za vítězstvím.“

Karel Beran (Trenér HC Kometa Brno): „V první třetině měli více ze hry jednoznačně domácí. Nás opravdu hodně podržel náš brankář a ve druhé třetině jsme měli výbornou pasáž, kdy nám to tam napadalo a trochu jsme si za tím šli. Ve třetí třetině jsme víceméně kontrolovali hru a jsme rádi za dnešní tři body. Domácí mají výborný tým a velmi těžko se tady vyhrává.“