19.10.2024

Junioři se proti Jihlavě činili v první třetině. Získali tři body za výhru 4:1

Pardubičtí junioři zvládli vymazat nevydařený páteční duel s Kometou a proti Dukle Jihlava bylo už po první třetině prakticky hotovo, protože Dynamo čtyřmi brankami udělalo rázný krok za třemi body. Zbytek zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu s poměrně málo šancemi. Ve 32. minutě dal alespoň naději hostům Kupčo. Na konečném stavu se však nic dál neměnilo, Dynamo porazilo Jihlavu 4:1.

Extraliga juniorů, 15. kolo, sobota 19.10.2024, Pardubice, malá hala

Dukla Jihlava

4:1
4:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 03:03 Štěpánek (Yevtiekhov, Krčál; 5/5), 05:19 Macek (Marek, Úlehla; 5/5), 16:07 Yevtiekhov (Krčál; 5/5), 19:21 Krčál (Yevtiekhov, Lučan; 5/5) – 31:33 Kupčo (Kudrna, Mrtka; 5/5). Rozhodčí: Vepřovský, Vrba – Roischel, Obr. Diváci: 100. Vyloučení: 9:3. Bez využití. Střely na branku: 29:42. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Úlehla, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Kubánek, Křečan – Gromadzki, Štěpánek, Macek, Rolinek, Teplý, Dostál, Burda, Marek, Krčál, Pilař, Yevtiekhov, Pumpinš.
Dukla Jihlava: Sigmund – Löffler, Jeletz, Suchánek, Černý, Číhal, Pražák, Mrtka – Chlubna, Báťa, Nosek, Kupčo, Peš, Burkov, Jungwirth, Kudrna, Niederhafner, Kupriianov, Chvátal, Váňa.

Dynamo se dostalo do vedení hned po třech minutách, kdy Yevtiekhov neúnavně vybojoval puk za bránou, předal ho před ni Jiřímu Štěpánkovi, který už si mohl vybrat, kam to brankáři pošle – 1:0. Za další dvě minuty bylo vedení dvoubrankové, Marek vyvezl puk k Vítu Mackovi, který milimetrově přesnou střelou otřel kotouč o tyč – 2:0. Během jihlavské přesilovky střílel po obhození obránce Ilarion Kuprianov těsně nad šibenici. Na 3:0 navýšil v 17. minutě Oleksii Yevtiekhov, který zvedl puk nad lapačku brankáře – 3:0.

Domácí nepolevili a před první pauzou se dočkali i čtvrtého zásahu. Když už to chvíli vypadalo, že akci do prázdné brány překombinovali, puk se od brankáře přeci jen odrazil zpátky k Davidu Krčálovi, jenž už měl snadnou pozici – 4:0.

V poměrně na šance střídmé druhé třetině se prosadila jenom Dukla. Početní výhodu pěti proti třem sice hosté nevyužili, ale hned poté se puk příhodně odrazil k Jiřímu Kupčovi a ten doklepl puk do brány – 4:1.

Až ke konci druhé dvacetiminutovky se šancemi roztrhl pytel. Chvátal se zbavil protizvratnou kličkou obránce a natlačil se před pardubického brankáře. Tuláček si však mezeru mezi betony ukryl. Na druhé straně střílel z přečíslení Macek, ale také nebyl přesný. Na samý závěr vypálil z první Chlubna a Pardubice tentokrát zachránila horní tyčka.

V 50. minutě už mohl mít Sigmund pátý puk v síti, ale koncem betonu vyrazil ránu Gromadzkiho. Necelou minutu před koncem ještě dostal po faulu možnost trestného střílení Tobias Chlubna, který si Tuláčka položil, ale jeho beton nepřehodil.