25.10.2024

Dynamo veze z Kladna tři body a potvrzuje první místo v tabulce!

Pardubičtí hokejisté zvítězili v utkání 14. kola Tipsport extraligy v Kladně 4:1. Dynamo vedlo zásluhou Martina Kauta, který v první třetině proměnil trestné střílení. Na 2:0 pak zvýšil po polovině utkání Tomáš Vondráček. Rytíři sice snížili na rozdíl jedné branky, ale dvoubrankový náskok vrátil Pardubícím Roman Červenka a do odkryté klece upravil na konečných 4:1 Robert Kousal.

Tipsport extraliga, 14. kolo, pátek 25.10.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno

Rytíři Kladno

1:4
0:1, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 42:00 Filip (Procházka, Jarůšek; 5/4) – 08:25 M. Kaut (TS), 31:51 Vondráček (Paulovič, Mandát; 5/5), 54:02 Červenka (Mandát, Houdek; 5/5), 58:49 Kousal (Červenka, Mandát; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Hlavatý, Rožánek. Diváci: 4513. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:29 (14:9, 10:8, 6:12). Zblokované střely: 14:23. Hity: 3:1. Vhazování: 33:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Rytíři Kladno: Lukeš – Mendel, Ticháček, Pietroniro, Šenkeřík, Jeřábek, Hanousek, Nemčík – Procházka, Hults, Tralmaks – Smoleňák, Filip, Jarůšek – Strnad, Pytlík, Bláha – Redlich, Straka, Vimmer.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Dvořák, Šustr, Vála, Zbořil, Švec, Hájek, Houdek – Červenka, Kousal, Herčík – Smejkal, Poulíček, M. Kaut – Paulovič, Mandát, Vondráček – Lichtag, T. Kaut, Fiala.

Martin Kaut se prosadil ve druhém zápase v řadě. Proti Rytířům se prosadil z trestného střílení a poslal Dynamo v zápase do vedení. Kauly už si připsal devátý gól v této sezoně.

Čtvrtý gól v sezoně vstřelil Tomáš Vondráček. Ve druhé třetině zvyšoval na rozdíl dvou branek a prosadil se poprvé od 27. září, kdy se trefil ve Vítkovicích.

Třetí pardubický gól vstřelil Roman Červenka, mezi střelce se zapsal počtvrté z posledních pěti zápasů! Na branku Červuse přihrával Michal Houdek a připsal si svůj první kanadský bod v dresu Dynama.

Konečný výsledek upravil střelou do prázdné branky Robert Kousal, prosadil se potřetí v sezoně.

Debut v dresu Dynama zaznamenal v Kladně obránce Jakub Zbořil. Extraligový zápas okusil poprvé od 13. prosince 2020.

Pátý extraligový zápas, do kterého nastoupil od začátku, odchytal v Kladně Tomáš Vomáčka. Připsal si několik důležitých zákroků a přispěl k další výhře Dynama.

Tomáš Kaut naskočil do extraligového utkání poprvé od 26. prosince 2022. S bratrem Martinem si tak znovu zahrál v jednom týmu, naposledy tomu tak bylo v minulé sezoně v rámci zápasu Ligy mistrů v Belfastu.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice)„My jsme se připravovali na horký kladenský led, protože jsme věděli, že doma hrají Rytíři velmi dobře. Chtěli jsme eliminovat jejich úvodní tlak, což si myslím, že se nám povedlo. První třetina byla po dlouhé době z naší strany docela slušná, vedli jsme 1:0. Druhá třetina tak dobrá nebyla, ztráceli jsme kotouče, blbě jsme hráli střední pásmo, přesto jsme ji vyhráli. Ve třetí třetině po tom snížení si myslím, že jsme podali zodpovědný výkon a nakonec jsme získali tři body.“