23.3.2024

Pardubičtí dorostenci přehráli Hradec rozdílem třídy a připisují si druhý zápas série

Pardubičtí dorostenci vyjeli v rámci třetího zápasu čtvrtfinálových bojů Extraligy dorostu na led hradeckého Mountfieldu. Hradec vstoupil bleskově do zápasu, ale Dynamo dokázalo do konce třetiny otočit průběh třetiny na 3:1. Mountfield měl lepší vstup i do druhé třetiny, kdy se dostal na rozdíl jedné branky, avšak Pardubice opět dokázaly vsítit dvě branky. Závěrečnou třetinu si již Dynamo pohlídalo a třemi góly rozhodlo o drtivém vítězství 8:2 z pohledu Pardubic.

Extraliga dorostu, ČF3, pátek 22.3.2024, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

2:8
1:3, 1:2, 0:3
Branky a nahrávky: 00:18 Frolík (5/5), 24:54 Páleník (Novotný, Černý; 5/4) – 05:45 Macek (Korec, Křečan; 5/4), 06:11 Rolinek (Křečan, Ruml; 5/4), 19:00 Drábek (Macek, Ruml; 5/5), 25:04 Sekanina (Lempach, Korec; 5/5), 36:09 Joska (Rolinek, Křečan; 5/5), 43:19 Lempach (Korec, Sekanina; 5/5), 48:01 Ruml (Sekanina; 5/5), 51:48 Sekanina (Korec, Křečan; 5/5). Rozhodčí: Domský, Trnka – Jurak, Stacho. Diváci: 265. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:8.
Mountfield HK: Záruba (40. Růžička) – Pavlík, Vencl, Černý, Pánek, Janeček, Studnický, Forejtek – Novotný, Václavíček, Vítek, Šichan, Hornych, Klíma, Hendrych, Frolík, Páleník, Koklar.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Jaroš, Ruml, Vápeník, Novosad, Křečan, Jansa – Korec, Tvrdik, Rolinek, Mikeska, Úlehla, Joska, Drábek, Sekanina, Lempach, Macek, Novák.

Bleskový vstup do zápasu se povedl Hradci. Ten se již v osmnácté vteřině dostal do vedení poté, co Hendrych zachytil vyhozený kotouč, se kterým si následně obešel bránícího hráče a poslal puk na úplně volného Filipa Frolíka, jenž nekompromisně zakončil pod břevno – 1:0. Dynamu se na to ale po necelých šesti minutách hry podařilo najít odpověď. V přesilové hře si pro nahozený kotouč dojel Korec, který následně rychle nabil na střelu Vítu Mackovi. Tomu se podařilo najít mezeru pod lapačkou Záruby – 1:1.

Následně již po šestadvaceti vteřinách se Pardubice dostaly poprvé v zápase do vedení. Postaral se o to v druhé využité přesilové hře Tomáš Rolinek, kterému poslal dobrou přihrávku do před brankového prostoru Křečan. Rolinek tvrdou střelou golfem propálil Zárubu mezi betony – 1:2. Závěrečná tečka za první třetinou přišla v devatenácté minutě, kdy se Dynamo dostalo po velké chybě domácích do situace dva na brankáře, přičemž Macek pustil kotouč na Dominika Drábka, který dlouhou kličkou a zastrčením puku za beton překonal Zárubu – 1:3.

Mountfieldu se povedl vstup i do druhé třetiny, kdy na rozdíl jedné branky snižoval Ondřej Páleník. Tomu poslal dobrou přihrávku Novotný, a hradecký útočník následně z první propálil Tuláčka nad lapačku – 2:3. Hradecká radost nemohla trvat příliš dlouho, jelikož Dynamo vsítilo branku hned po deseti vteřinách. Lempach vyhrál buly a ihned poslal puk na Tobiáše Sekaninu, který nabral rychlost a rázem se objevil před Zárubou, kterého bez problému překonal – 2:4. Dynamo mělo poslední slovo i v prostřední části zápasu poté, co se Rolinek dostal ke střele z levého kruhu. Tu se Zárubovi podařilo vyrazit, ale pouze k najíždějícímu si Václavu Joskovi, který dostrkal kotouč za brankovou čáru – 2:5.

Hradec na začátku třetí třetiny vyměnil muže mezi tyčemi, avšak Dynamo měnilo skóre už v čtyřiačtyřicáté minutě. Rychlý brejk Pardubic započal Korec, který v ideální moment našel na druhé straně Štěpána Lempacha, jenž počkal až se Růžička roztáhne a následně poslal puk nad jeho lapačku – 2:6. Sedmou branku v pořadí přidal Ondřej Ruml, který předvedl perfektní individuální akci, při které přešel přes oba obránce a zastrčil puk do hradecké sítě – 2:7. Závěrečnou osmou trefu Pardubic si připsal Tobiáš Sekanina, kterému na střelu nabil Korec – 2:8.