13.9.2023

První utkání Dynama B v sezoně skončilo v Prostějově předčasně

Pardubický B tým odstartoval nový ročník Chance ligy středečním zápasem v Prostějově. Proti Jestřábům však Dynamo odehrálo pouze první třetinu, za nerozhodného stavu 0:0 musel být duel předčasně ukončen z důvodu nezpůsobilé ledové plochy kvůli vodě protékající střechou.

Chance liga, 1. kolo, středa 13.9.2023, Prostějov, Zimní stadion

Prostějov

0:0
0:0, 0:0, 0:0
Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Kleprlík, Komínek. Diváci: 1003. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 4:8 (4:8, 0:0, 0:0). Zblokované střely: 1:2. Vhazování: 12:7.
Prostějov: Pavelka – Hanousek, Šidlík, Forman, Drtil, Pěnčík, Kloz – Burian, Ostřížek, Doležal – Fronk, Venkrbec, Jiránek – Illéš, Račuk, Veselý – Maruna, Hašek, Antoníček.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Nedbal, Kaštánek, Bučko, Voženílek, Kubíček – Urban, Herčík, Žálčík – Hrníčko, Mikyska, Rouha – Kaplan, Kaut, Lichtag – Zeman, Pochobradský, Kalužík.

Pardubičtí hokejisté vstoupili do nového ročníku Chance ligy v Prostějově a hned v úvodu si vybojovali první početní výhodu. Tu nedokázali zužitkovat, následovala ale hned pětiminutová přesilovka, Račuk zamířil předčasně do sprch po faulu kolenem na Dominika Hrníčka, jenž se jen těžce zvedal z ledu. Východočeši se dostali do několika zakončení, bylo však znát, že jim chybí chybí absentující hráči, kteří by měli své místo v početní výhodě. Také třetí vyloučení bylo na straně domácích, vážnější šanci si však Pardubice nevypracovali. Naopak hned dvakrát mohli inkasovat v závěrečné minutě, při přečíslení dvou na jednoho zkazil přihrávku Burian, následně v tlaku v posledních vteřinách třetiny orazítkoval tyč pardubické branky Jiránek.

Více toho úvodní duel Chance ligy v Prostějově nenabídl, při silném dešti totiž začala kapat na led voda a z důvodu nezpůsobilé hrací plochy byl duel po dohodě rozhodčích a obou týmů předčasně ukončen.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Celý den byl totálně hektický, protože nám během včerejšího večera a dnešního rána onemocněli čtyři hráči. Poté jsme jeli do Prostějova asi tři hodiny, protože byly zácpy a padaly kroupy, takže cesta nebyla úplně příjemná. V první třetině jsme měli přesilovky, ale bohužel tři hráči, s kterými jsme početní výhody trénovali, nám vypadli, takže to bylo takové všelijaké, nezahráli jsme je dobře. Domácí nic moc neměli, byla to vyrovnaná třetina, byli jsme trošičku nervózní. Byl to první zápas, takže si myslím, že to na nás trochu padlo, od některých hráčů to bylo takové ustrašené. Ale i 0:0 po první třetině by byl asi dobrý výsledek po první třetině, bohužel během průtrže mračen tady prostě napršelo na led, byly tam asi čtyři díry, kde byly kaluže, asi by se to do kupy nedalo. Takže se utkání prostě ukončilo, pravděpodobně se bude opakovat, musíme dohodnout nějaký termín.

Čekali jsme asi půl hodiny, jenže pořád tekla voda na led, takže byly na čtyřech místech díry v ledu, které by se asi těžko nějakým stylem zadělávaly, a pořád tady prší, takže by se to zřejmě nelepšilo. Oba mančafty jsme se tedy dohodly, že to nemá smysl a zápas dohrajeme jindy.

O dalším osudu utkání zatím příliš informací nemáme, Tomáš Rolinek zjišťuje další informace. Nevíme, jestli se bude tento zápas dohrávat, za mě si myslím, že spíše bude nové utkání. Ale těžko říct, jak se to bude řešit, neznám úplně do detailu pravidla.“