Starší dorostenci vyhráli v Liberci po nájezdech 

Starší dorostenci vyhráli v Liberci po nájezdech

06.09.2016 | Adam Joska

LIBEREC — Starší dorostenci Pardubic v druhém utkání v řadě slaví výhru po samostatných nájezdech. Východočechy poslal do vedení v 10. minutě úspěšnou dorážkou Michal Pochobradský, na jeho gól našli domácí odpověď až ve druhé třetině, Dynamo si po minutě hry vzalo své vedení zpět zásluhou Michaela Žouželky, který opět skóroval z dorážky. Jenže Liberec ve třetí třetině opět vyrovnal a zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých až ve 12. sérii rozhodl o bodu navíc pro Pardubice Ondřej Matýs.

4. kolo, úterý 6.9.2016 od 16:00 hodin, Home Credit Arena
Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec
2
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3 sn
 
Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 0:0 – 0:1.
Branky a nahrávky: 25:13 Litera, 34:40 Chrtek (Bednář, Kunst) – 9:51 Pochobradký (Machač, Javůrek), 26:45 Žouželka (Machač, Pochobradský), rozh. náj. Matýs. Rozhodčí: Wagner – Bosák, Grundler. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 28:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Bílí Tygři Liberec: Hrstka – Aubrecht, Bálik, Bednář, Charvát, Had, Ira, Kunst, Turský – Bitman, Bouřil, Burda, Čermák, Chrtek, Damašek, Hájek, Litera, Maťátko, Mocek, Šafařovský, Šír.
Dynamo Pardubice: Vlk – Bučko, Javůrek, Leder, Mert, Oliva, Žouželka – Blümel, Bucek, Černý, Chára, Kostka, Libnar, Machač, Matýs, Pochobradský, Rozlílek.

Zápas začal ve velmi svižném tempu. Už ve druhé minutě měl větší šanci Maťátko, který z ostrého úhlu trefil pouze výstroj brankáře Vlka. Prakticky hned z protiútoku zahrozil Pochobradský, ale proti jeho ráně z mezikruží vytáhl skvělý zákrok Hrstka. Liberecký gólman se musel opět činit v osmé minutě, kdy se po zaváhání obrany ocitli před brankou dva pardubičtí hráči. Zakončení však bylo velmi lehkovážné a minulo branku. Snaha o repete skončila na tyči liberecké svatyně. Jenže v polovině prvního dějství už musel domácí gólman kapitulovat. Hokejisté Dynama se usadili v útočném pásmu a Machač nahodil puk na branku. Nešťastnou tečí se provinil jeden z libereckých obránců a volný puk zasunul do branky Michal Pochobradský – 0:1.

Tygry inkasovaná branka nijak nerozhodila a pokračovali v ofenzivním snažení. V obraně modrobílých byli k vidění časté zmatky, využít toho chtěl Blümel, který se dostal do samostatného úniku. Hrstka však přečetl jeho úmysl a puk ukryl do lapačky.

I do druhé dvacetiminutovky vstoupily týmy velmi aktivně a předváděly bojovný hokej. K vyrovnání měl blízko Šír. Vlk byl na správném místě a střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil. Skórovat se podařilo až Miroslavu Literovi. Převzal puk na pravém křídle, vybruslil s ním až před Vlka a chladnokrevně zakončil backhandem do horního rohu – 1:1.

Liberecká radost však netrvala dlouho. Střelu Machače Hrstka vyrazil pouze před sebe, kde stál Martin Žouželka. Dorážka byla formalitou a pardubičtí se opět po minutě ujali vedení – 1:2.

Jenže jak lehce Východočeši vedení nabyli, tak rychle o něj také přišli. Nedisciplinovanost měla za následek dvojnásobné vyloučení. Tygři přesilovku sehráli na výbornou. Na konci povedené kombinace stál Ondřej Chrtek – 2:2.

Paradoxně jsme nebyli svědky žádné nebezpečnější situace až do závěru třetí třetiny. Bouřilova dělovka skončila na tyči. Nerozhodný stav vydržel i celé prodloužení jen díky brankáři Hrstkovi. K nařízenému trestnému střílení se rozjel Blümel. Klička se mu povedla, ale gólman Tygrů opět zakouzlil v brance.

Následovaly samostatné nájezdy. Velké drama ukončil až ve dvanácté sérii pardubický Ondřej Matýs a tak si bonusový bod připisují na své konto Východočeši – 2:3.

Vzájemné zápasy 2016/2017
9.8.16 Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice 3:6
21.8.16 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 21.08.2016
6.9.16 Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice 2:3sn
7.10.16 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 7:2
29.10.16 Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice 3:2
25.11.16 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 7:2
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři