Dynamu zvonily tyče, DERBY #26 pro Mountfield

09.12.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Východočeské derby uzavřelo první poločas základní části Tipsport extraligy. Dynamo poslal do vedení odchovanec Denis Kusý, Pardubice trefily dvě tyčky, ve druhé polovině utkání hosté otočili zápas.

26. kolo, neděle 9.12.2018 od 18:20 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA
HC Dynamo Pardubice

Mountfield HK

Branky a nahrávky: 2:46 Kusý (Machala; 5/5) – 28:01 Koukal (Smoleňák, Bezúch; 5/5), 40:59 Chalupa (4/4), 46:05 R. Pavlík (Rosandič, Dragoun; 5/5), 58:04 Vincour (6/5). Rozhodčí: Jeřábek, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:3 (0:1, 1:1, 4:1), navíc Cardwell a Hrabal (oba Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 23:32 (5:3, 7:13, 7:10). Srážky: 8:4 Vhazování: 29:28. Blokované střely: 17:13. Průběh utkání: 1:0, 1:4. Nejlepší hráči: Denis Kusý – Matěj Chalupa.
HC Dynamo Pardubice: Hamerlík – Holland, J. Mikuš, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Miromanov – Sýkora, Bubela, Treille – Skokan, Marosz, Rolinek – Vondráček, Dušek, M. Procházka – Kusý, Poulíček, Machala.
Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Dragoun, R. Pavlík – Miškář, Bičevskis, Rákos – Vopelka, Nedvídek, Bezúch.

Před narvanými tribunami začaly oba týmy aktivně a po úvodních šancích Bubely a Vincoura šlo do vedení Dynamo. Denis Kusý si vyměnil kotouč s Machalou a pak ho zavěsil pod horní tyč – 0:1. Dynamo se pak soustředilo hlavně na brejky a vyrovnat mohl Bezúch, jenže svůj blafák nedotáhl. Od druhého gólu uchránila Hradec tyčka, kterou při přesilovce trefila dělovka Skokana.

Dynamo se v přesilových hrách viditelně zlepšilo a v té následující měli dobré šance Rolinek a Skokan. Po dorážce Bubely se kotouč povaloval kousek od brankové čáry. Hradec také zlobil a v 28. minutě nechytatelnou střelou z mezikruží srovnal Koukal. Vzápětí mohl otočit skóre Rákos, ale Hamerlík tentokrát odolal. I Dynamo zachránila tyčka, když se do branky o kousek nevešla střela Chalupy. Pardubice následně měly velkou šancí při oslabení, ale osamoceného Rolinka vychytal Maxwell.

Derby se zlomilo hned na začátku třetí třetiny. Už po 59 vteřinách se při hře čtyři na čtyři trefil Chalupa, a když Poulíček v oslabení nezužitkoval velkou šanci, zvýšil střelou pod břevno Radovan Pavlík. Chvíli poté trefil Kusý tyč a Hradec následně bez větší šance nevyužil takřka minutovou přesilovku pět na tři. Definitivu dal výsledku v závěru Vincour, který trefil prázdnou branku.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Dneska se ukázalo, že hraje mužstvo, které je v pohodě a natrénované, s mužstvem, které je v útlumu. Měli jsme pouze jeden útok, který byl schopný soupeři konkurovat rychlostně, a od toho se hra odvíjí. Ve druhé třetině nás soupeř zatlačil a naši beci přišli o spoustu sil, což se projevilo i ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali góly.”

Petr Svoboda (Mountfiedl HK): „Bylo to parádní derby před skvělou kulisou. Start jsme měli pomalejší, Pardubice nás přebruslily, byly lepší v osobních soubojích a celá první třetina od nás nebyla kdovíjaká. Ve druhé už se to zvedlo, zlepšili jsme pohyb a dostávali se do šancí. Ve třetí části byly šance na obou stranách, ale my jsme je dokázali využít. Se štěstím jsme ubránili přečíslení Pardubic, naopak my jsme z protiútoků góly dali. Musím pochválit mužstvo, dneska odvedlo bojovný výkon. Jsme strašně rádi za tři body.”

Vzájemné zápasy 2018/2019
12.8.18 Mountfield HK – Dynamo Pardubice 4:2