24.11.2020

Dynamo na nedělní obrat navázat nedokázalo. S Libercem prohrálo 1:4

Dynamo toužilo oplatit Liberci porážku z prvního zápasu této sezóny, kdy nestačilo na Severočechy a prohrálo 1:7. I díky skvělému výkonu Petra Kváči v brance Liberce se ani tentokrát Východočechům nepodařilo vsítit více jak jednu branku a navázat tak na vítězný zápas s Třincem. Na druhé straně se hráči Bílých Tygrů prosadili čtyřikrát a odváží si tak z enteria areny tři body.

Tipsport extraliga, 14. kolo, úterý 24.11.2020

1:4
0:1, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 36:02 Claireaux (Camara; 5/5) – 11:28 Birner (Rosandič, Lenc; 5/5),22:03 Vlach (Musil, Derner; 5/5), 39:57 Gríger (Rachůnek, Rosandič; 4/5), 56:43 Gríger (Filippi; 5/5) . Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 29:23 (8:8, 13:14, 8:1) . Zblokované střely: 16:14. Hity: 3:8. Vhazování: 17:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Dynamo Pardubice: Kantor – Kolář, Nakládal, Mikuš, Bučko, Ďaloga, Holland, Zdráhal – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát, Claireaux – Kusý, Rohlík, Blümel – Paulovič, Anděl, Zeman.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Šmíd, Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – Rachůnek, Filippi, Gríger – Vlach, Jelínek, Musil – Rychlovský, Najman, Zachar – Šír.

Dynamo dobře napadalo rozehrávku Liberce a těžit z toho mohl Poulíček, jeho střela z dobré pozice ale mezi tři tyče nemířila. Následně v přesilovce střílel Tybor příklepem z pravého kruhu pouze do Kváči. Vedení se tak v čase 12:28 ujali hosté. Michal Birner tečoval nahození Rosandiče a to propadlo Kantorovi skrz výstroj až za brankovou čáru - 0:1.

Druhá přesilová hra Dynama nabídla hned z kraje velké šance, ani jeden z útočníků však nedokázal skákající puk dostat za Kváču. Minutu před koncem první třetiny měl velkou příležitost na vyrovnání Anthony Camara. Sám před Kváčou ale nedokázal dotáhnout svůj blafák do úspěšného konce.

Skvělý vstup do druhé třetiny dokázal Liberec zužitkovat a odskočil Dynamu na dvoubrankový rozdíl. Kantora překonal přesnou střelou z vrcholu kruhu Adam Musil - 0:2. V dobré příležitosti se v polovině zápasu zjevil Claireaux, on i jeho zakončení skončili pouze na brankáři Bílých Tygrů.

Ani zcela osamocený Blümel na levém kruhu nedokázal otevřít gólový účet Dynama v tomto duelu. To se povedlo až v čase 36:02, kdy se po Camarově přihrávce dostal do úniku Valentin Claireaux a připsal si tak první branku v dresu Dynama – 1:2.

Necelé tři vteřiny před druhou sirénou však Liberec opět odskočil na rozdíl dvou branek. Kantorovi vypadla z lapačky tvrdá střela od modré čáry, puk poté před branku vrátil Rachůnek a Dávid Gríger dokázal propasovat puk mezi tyčkou a tělem pardubického brankáře – 1:3.

Hned na začátku třetí třetiny mohl Ondřej Rohlík zapsat první gól v seniorském hokeji, také jeho střelu ale skvěle vyrazil Kváča. Liberecký brankář má v poslední době formu, což potvrdil i proti Tyborovi. Slovenský útočník si sjel mezi kruhy, ale jeho střelu zvládl vyrazit Kváča hokejkou.

V čase 56:44 se Severočeši prosadili počtvrté. Filippi vyřešil přečíslení přihrávkou na osamoceného Dávida Grígera a ten neměl problém zakončit do poloprázdné branky – 1:4. Dynamo druhé vítězství v řadě zaznamenat nedokázalo, tři body si domů odvezl celek z pod Ještědu.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Z naší strany to nebylo tak povedené utkání jako s Třincem. Chybělo mi u některých hráčů větší sebevědomí, dost často jsme se zbavovali kotoučů. Když už jsme měli nějaké šance, tak jsme je neproměnili. Soupeř dal celkem laciné góly, bohužel pro nás byl rozhodující ten gól tři vteřiny před koncem. Tohle bysme měli uhrát za každou cenu. Ve třetí třetině jsme měli dobrý pohyb a taky nějaké šance. Bohužel pak jsme udělali další chybu, ale to už byl jen takový hřebíček do rakve."

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Odehráli jsme tu velice dobré utkání. Drželi jsme vedení a jsem rád, že se nám podařilo protrhnout střeleckou smůlu. Po zápasech s Vítkovicemi a Litvínovem jsme hodně zlepšili osobní souboje. Uhrávali jsme kotouče v prostorech, kde to bolí. Udělali jsme další krok dopředu. Už před tím jsme si vytvářeli šance, ale kousíček nám chyběl. Hráli jsme poctivější hokej, který víc bolí."