26.12.2019

Jeden gól na Mountfield nestačil, derby ovládli hokejisté Hradce Králové

Pardubice – Východočeské derby nakonec ovládli hokejisté Hradce Králové. Ti si v průběhu zápasu vytvořili náskok o tři branky, který dokázal deset minut před koncem zmírnit první trefou po návratu do Pardubic obránce Jan Kolář. Dynamo to poté zkusilo ještě v šesti, ale inkasovalo definitivní gól do prázdné branky. Tři body z enteria areny tak odváží po výsledku 1:4 hosté.

Tipsport extraliga, 30. kolo, čtvrtek 26.12.2019, enteria arena

Mountfield HK

1:4
0:0, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 50:14 Kolář (Harju; 5/5) - 24:39 Paulovič (Pilař; 5/5), 36:32 Cingel (Smoleňák, Chalupa; 5/5), 44:50 Dragoun (Jergl; 5/5), 58:13 Perret (Lev; 5/6) Rozhodčí: Šír, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 23:24 (5:8, 8:8, 10:8) Zblokované střely: 17:11. Hity: 8:9. Vhazování: 32:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Nejlepší hráči: Jan Kolář - Matěj Chalupa
Dynamo Pardubice: Kacetl – Kolář, Voráček, Eklund, Holland, Mikuš, Zdráhal, Nedbal – Kusý, Mandát, Tybor – Látal, Vlach, Kindl – Harju, Poulíček, Beran – Pochobradský, Matýs, Machač.
Mountfield HK: Mazanec – Cibulskis, Zámorský, Šalda, Pavlík, Rosandić, Nedomlel, Čáp – Chalupa, Cingel, Smoleňák – Perret, Koukal, Jergl – Pavlík, Lev, Klima – Pilař, Dragoun, Paulovič.

Duel proti Mountfieldu začal herní převahou hostů, kterou ovšem nedokázali vytěžit ve vedoucí trefu. V osmé minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, jenž trvala pouze 45 vteřin než byl vyloučen i Mandát. Ve zkráceném oslabení defenzíva Dynama ukázala svou sílu, když neinkasovala. V 11. minutě střílel od modré čáry Pavlík, ale jeho tvrdou ránu dokázal Kacetl vyrazit. Pět minut před úvodní sirénou měly šanci i Pardubice, v dobré pozici mezi kruhy napřáhl Mandát, jenže Mazanec byl pozorný a jeho pokus s vypětím všech sil zlikvidoval. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Prostřední pasáž hry začala úplně naopak než úvodní. Pardubičtí měli více ze hry, všechny pokusy Hollanda či Berana pochytal Mazanec. A tak hosté udeřili. Ve 25. minutě otevřel skóre Matěj Paulovič, jenž za Kacetla dorazil svou vlastní střelu. Za několik okamžiků mělo Dynamo druhou přesilovku v utkání. V největší šanci byl Tybor, který z prostoru mezi kruhy nenašel mezírku mezi betony Mazance. Brankář Mountfieldu posléze lapil i Vlachovu střelu. Domácí nadále hladově mířili za srovnáním. Ve 33. minutě pálil nebezpečně Beran, jenže Mazanec stále držel čisté konto po zákroku betonem.

Pět minut před sirénou se do úniku dvou na jednoho dostali Lev a Klima. Druhého jmenovaného skvělým zákrokem vychytal Kacetl. Hosté se přeci jen dočkali druhé trefy. Ve 37. minutě ji obstaral Lukáš Cingel, jenž nedal brankáři Dynama šanci, skóroval do horního růžku. Po dvou periodách tak byli spokojenější hokejisté z Hradce Králové, ti vedli o dva góly.

Závěrečná dvacetiminutovka započala oslabením Dynama. Kacetl svými zákroky zachránil tým před dalším inkasováním. Proti brankáři Dynama postupně od modré neuspěli Zámorský a Pavlík. Pardubice mohl vrátit do hry kontaktním gólem Kindl, ten ale z pravého kruhu napálil pouze beton Mazance. Pravidlo nedáš, dostaneš, se tak do puntíku naplnilo za okamžik. To v úniku dvou na nikoho překonal Kacetla do prázdné branky střílející Michal Dragoun. Pardubičtí ovšem nesložili zbraně. Velkou šanci měl Látal, který tečoval nikým neatakován před brankou Mazance, ale gólmana Mountfieldu nepřekonal.

V 51. minutě se skóre měnilo, kýženou první trefu po návratu oslavil obránce Jan Kolář, jenž z pravého kruhu nedal Mazancovi šanci. O chvilku později měl gól na hokejce i Zdráhal, ten střílel z podobné pozice jako před ním Kolář, ovšem tentokrát se Mazanec zaskvěl svým zákrokem. Dynamo si před koncem vybralo možnost oddechového času a do hry vstoupilo s šesti muži v poli. Do prázdné klece tak pečetil vítězství Mountfieldu v čase 58:13 Jordann Perret.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Byli jsme si vědomi, že je pro nás zápas velmi důležitý. Ani jeden z celků nebyl v úplné pohodě. Chtěli jsme hrát aktivně, hodně střílet, ale bohužel v první třetině tomu náš výkon zdaleka neodpovídal. Udrželi jsme ji alespoň bezbrankovou a nabádali jsme k aktivitě ve druhé třetině. Hra se zvedla, s tou jsme byli celkem spokojeni, paradoxně jsme dostali dva góly. Pak jsme se zase chtěli nadechovat k obratu, jak to u nás bývá, bohužel se nic takového nestalo. Soupeř byl od začátku rychlejší a svižnější, to musíme bohužel uznat. Klukům se ale snaha upřít rozhodně nedá."

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Byl to vyrovnaný zápas. Začali jsme aktivně, vytvářeli si šance, ale gól žádný nedali. Od druhé třetiny byli aktivnější domácí a my jsme ujížděli do brejků. Podařilo se nám v té třetině dát dva góly, které byly, myslím, hodně důležité pro vývoj zápasu. Na začátku třetí třetiny se nám podařilo dát třetí gól, který podle mě rozhodl o vývoji utkání. Pro nás je vítězství hodně cenné, protože to byl strašně důležitý zápas. Hráčům za výkon děkujeme."