F2, středa 6.4.1994 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Olomouc
2 sn

Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 – 0:0 – 0:1.
Branky: 42. Sekera – 48. Flašar, rozhodující samostatný nájezd Eichenmann. Rozhodčí: Vokurka – Furmánek, Lipina. Vyloučení: 4:4. Bez využití:. Diváci: 5338. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Stav série: 1:1.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, Mečiar, Střída – Pospíšil (41. Bartoška), Blažek (41. Filipi), Šejba – Sekera, Král, Procházka – Hejduk (41. Vršanský), M. Filip, Slabý.
Olomouc: Cagaš (poslední tři samostatné nájezdy Blažek) – Flašar, Tejkl, Kuntoš, Vavrečka, Látal, Řezníček – Černý, Dopita, Slavík (21. Konečný) – Čikl, Smeták, Nohel – Chalánek, Eichenmann, Navrátil – od 41. navíc Pavlík.

Druhé finálové utkání zahájila obě mužstva v mnohem svižnějším tempu, než tomu bylo v původním střetnutí. První šanci si vypracovali hned v úvodu olomoučtí hráči. Umístěnou střelu Navrátila do levého horního růžku branky vyslanou z bezprostřední blízkosti však Biegl skvěle kryl.

Na straně druhé přišla velká šance ke skórování pro Pardubice ve 14. minutě, kdy po faulech Dopity a brankáře Cagaše se naskytla domácím 94 vteřinová přesilovka pět na na tři. Cagaš však svůj předchozí přestupek odčinil sérií skvělých zákroků a měl hlavní zásluhu na bezbrankovém stavu první třetiny.

Bezbrankový výsledek vydržel beze změny i po skončení druhé třetiny, i když šance Šejby, Čikla, Procházky a dalších renomovaných střelců po brance přímo volaly. Nu a když zastoupila skvělého Biegla po dělovce Navrátila tyč pardubické branky, bylo všem jasné, že se bude rozhodovat opět v závěru utkání. Stínem této třetiny byla zranění pardubických hráčů Blažka a Pospíšila.

V polovině 42. minuty však konečně zahřmělo z hole domácího Sekery po vzorové přihrávce Jančaříka. O šest minut však prostřelil Biegla obránce Flašar a utkání nabralo znovu tradiční příchuť očekávané pardubické prodloužené. Diváky na chvíli pobavil kohout, vhozený jedním z diváků na ledovou plochu, na té se však střídaly na obou stranách nevyužité šance nervózních hokejistů.

Těsně před koncem třetí třetiny vyrazil Biegl gólovku Navrátila a stejně jako ve všech předchozích utkáních na nadstavbové části v Pardubicích muselo rozhodnout prodloužení s následným trestným střílením. Rozhodovalo se až ve třetí sérii, šťastnější byli tentokráte hosté.

Marek Sýkora (HC Pardubice): „O naší porážce rozhodla neproměněná přesilovka 5:3 v první třetině, kdy jsme nevyužili šance ke vstřelení branky. Mrzí nás zranění tří hráčů Hejduka, Pospíšila a Blažka. Na trestná střílení už jsme neměli prakticky koho postavit. Utkání dohrávali hráči, kteří nebyli téměř čtyři měsíce na ledě.“

Josef Augusta (HC Olomouc): „Byl to znovu velmi kvalitní zápas. S výkonem svého mužstva jsem spokojen, protože jsme během pěti dnů sehráli tři těžká utkání a ve všech moji svěřenci podali vynikající výkon. Utkání se muselo divákům líbit, nejen svou dramatičností.“

Vzájemné zápasy 1993/1994
14.9.93 Dynamo Pardubice – Olomouc 1:3