F2, středa 6.4.1994 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
1
 
Olomouc
Olomouc
2 sn
 
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 – 0:0 – 0:1.
Branky: 42. Sekera – 48. Flašar, rozhodující samostatný nájezd Eichenmann. Rozhodčí: Vokurka – Furmánek, Lipina. Vyloučení: 4:4. Bez využití:. Diváci: 5338. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Stav série: 1:1.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, Mečiar, Střída – Pospíšil (41. Bartoška), Blažek (41. Filipi), Šejba – Sekera, Král, Procházka – Hejduk (41. Vršanský), M. Filip, Slabý.
Olomouc: Cagaš (poslední tři samostatné nájezdy Blažek) – Flašar, Tejkl, Kuntoš, Vavrečka, Látal, Řezníček – Černý, Dopita, Slavík (21. Konečný) – Čikl, Smeták, Nohel – Chalánek, Eichenmann, Navrátil – od 41. navíc Pavlík.

Druhé finálové utkání zahájila obě mužstva v mnohem svižnějším tempu, než tomu bylo v původním střetnutí. První šanci si vypracovali hned v úvodu olomoučtí hráči. Umístěnou střelu Navrátila do levého horního růžku branky vyslanou z bezprostřední blízkosti však Biegl skvěle kryl.

Na straně druhé přišla velká šance ke skórování pro Pardubice ve 14. minutě, kdy po faulech Dopity a brankáře Cagaše se naskytla domácím 94 vteřinová přesilovka pět na na tři. Cagaš však svůj předchozí přestupek odčinil sérií skvělých zákroků a měl hlavní zásluhu na bezbrankovém stavu první třetiny.

Bezbrankový výsledek vydržel beze změny i po skončení druhé třetiny, i když šance Šejby, Čikla, Procházky a dalších renomovaných střelců po brance přímo volaly. Nu a když zastoupila skvělého Biegla po dělovce Navrátila tyč pardubické branky, bylo všem jasné, že se bude rozhodovat opět v závěru utkání. Stínem této třetiny byla zranění pardubických hráčů Blažka a Pospíšila.

V polovině 42. minuty však konečně zahřmělo z hole domácího Sekery po vzorové přihrávce Jančaříka. O šest minut však prostřelil Biegla obránce Flašar a utkání nabralo znovu tradiční příchuť očekávané pardubické prodloužené. Diváky na chvíli pobavil kohout, vhozený jedním z diváků na ledovou plochu, na té se však střídaly na obou stranách nevyužité šance nervózních hokejistů.

Těsně před koncem třetí třetiny vyrazil Biegl gólovku Navrátila a stejně jako ve všech předchozích utkáních na nadstavbové části v Pardubicích muselo rozhodnout prodloužení s následným trestným střílením. Rozhodovalo se až ve třetí sérii, šťastnější byli tentokráte hosté.

 

Ohlasy po utkání

Marek Sýkora (HC Pardubice): „O naší porážce rozhodla neproměněná přesilovka 5:3 v první třetině, kdy jsme nevyužili šance ke vstřelení branky. Mrzí nás zranění tří hráčů Hejduka, Pospíšila a Blažka. Na trestná střílení už jsme neměli prakticky koho postavit. Utkání dohrávali hráči, kteří nebyli téměř čtyři měsíce na ledě.“

Josef Augusta (HC Olomouc): „Byl to znovu velmi kvalitní zápas. S výkonem svého mužstva jsem spokojen, protože jsme během pěti dnů sehráli tři těžká utkání a ve všech moji svěřenci podali vynikající výkon. Utkání se muselo divákům líbit, nejen svou dramatičností.“

Vzájemné zápasy 1993/1994
14.9.93 Dynamo Pardubice – Olomouc 1:3
15.10.93 Olomouc – Dynamo Pardubice 3:2
19.11.93 Dynamo Pardubice – Olomouc 3:1
9.1.94 Olomouc – Dynamo Pardubice 5:7
5.4.94 Dynamo Pardubice – Olomouc 3:2sn
6.4.94 Dynamo Pardubice – Olomouc 1:2sn
9.4.94 Olomouc – Dynamo Pardubice 5:2
10.4.94 Olomouc – Dynamo Pardubice 2:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Pardubický kraj
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři