43. kolo, pátek 11.3.1994, Zimní stadion Hradec Králové
Mountfield HK
Mountfield HK
2
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
4
 
Třetiny: 0:3, 2:0, 0:1.
Branky: 21. Koreček, 30. Weber – 6. Lubina, 9. Král, 12. Král, 52. Zadina. Rozhodčí: Fietko – Frühauf, Průcha. Vyloučení: 5:4, navíc T. Martinec (Hradec Králové) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5803. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Mountfield HK: Horyna (13. Barta) – Pavlas, Mareček, Brázda, M. Táborský, Ševčík, Luštinec – Weber, P. Martinec, Nohejl (21. Koreček) – Čihák (21. Hrdina), Pavlíček, Němeček – T. Martinec, Zima, Zadražil – Šatarov, Kudrna, Hubáček.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J. Filip, Kutílek – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Procházka – Hejduk, Blažek, Pospíšil.

Do východočeského derby nastoupili lépe hosté z Pardubic, když od úvodního hvizdu sevřeli Hradecké v jejich třetině a ti se jen stěží dostávali přes půlící čáru. Branky začaly padat v 6. minutě a během pěti minut padly tři. Hradečtí inkasovali třikrát, když převaha Pardubických byla znatelná.

Do druhé části nastoupili domácí se změnami v sestavě i taktice. Převzali iniciativu na ledě a snížili na rozdíl dvou gólů a mohlo to být o branku jednu, nebýt rozhodčího Fietka, který druhou přesnou trefu domácích neuznal. Rozhodčí Fietko několikrát svými výroky vyprovokoval nelibost hradeckých diváků. Ti zasypali led odpadky, takže musel hlavní sudí ve 30. minutě střetnutí přerušit. Po nucené přestávce začali lépe domácí a snížili na rozdíl jedné branky.

Ve třetí části se odvíjel boj o každý metr ledu až do 52. minuty, kdy skóroval pardubický Zadina. Potom opět „úřadoval“ rozhodčí Fietko, který nejprve odpískal přerušení, padla branka, on ji uznal, na protesty Pardubických branku odvolal a nato hradečtí diváci naházeli již podruhé ledovou plochu vše, co měli po ruce a arbitr Fietko byl nucen v 54. minutě zápas předčasně ukončit…

Disciplinární komise ponechala výsledek 2:4 jako platný.

Vzájemné zápasy 1993/1994
10.10.93 Dynamo Pardubice – Mountfield HK 4:4p
14.11.93 Mountfield HK – Dynamo Pardubice 3:4
12.12.93 Dynamo Pardubice – Mountfield HK 2:0
11.3.94 Mountfield HK – Dynamo Pardubice 2:4
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři