21. kolo, neděle 14.11.1993 od 14:30 hodin, Zimní stadion Hradec Králové
Mountfield HK
Mountfield HK
3
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
4
 
Třetiny: 2:1, 1:2, 0:1.
Branky: 9. Brázda, 12. Němeček, 26. Mareček – 3. Zadina, 21. Filipi, 28. Šejba, 53. Špelda. Rozhodčí: Fietko – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:4, navíc Bartoška 5 minut a osobní trest do konce utkání a Král (oba Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 6500. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Mountfield HK: Barta – Nedoma, Mareček, Prajsler, Brázda, Měsíček, Luštinec – Pavlíček, P. Martinec, Němeček – Zátopek, Zima, Zadražil – Koreček, Pahulák, Filip – Čihák, Hrdina, Nohejl.
Dynamo Pardubice: Biegl – Pavlas, Špelda, Kapulovskij, Malinský, Říčař – Zadina, Weber (21. Filipi), Šejba – Pospíšil, Král, Lubina – Bartoška, Blažek, Procházka.

Premiéru východočeského derby o ligové body provázela vynikající kulisa zaplněného hlediště, a to i přes přítomnost televizních kamer. Vedení se překvapivě ujali hosté po hrubé chybě v hradecké obraně. Přišly i další, ale těch už hosté nevyužili. Naopak domácí, díky dělovce Brázdy, vyrovnali a zásluhou větší aktivity šli do šatny zaslouženě s jednogólovým vedením.

Brzy však o vedení přišli díky nepozorné hře obrany, které ujel Lubina, jehož střelu dorazil Filipi. Skvěle sehraná přesilová hra pět na čtyři zakončená nechytatelnou střelou Marečka posadila hradecké opět na koně. Šejba ale lišácky využil nedorozumění hradeckých a v polovině zápasu bylo opět srovnáno.

Klíč k rozhodnutí měl domácí velmi dobře hrající Martinec. Čtyřikrát se objevil sám tváří v tvář brankáři Bieglovi, ale ani jednou ho nepřekonal, když jednou byl hrubě faulován.

Pětiminutový trest, který pardubičtí obdrželi, však pro hradecké výhodou nebyl, a tak přišel pochopitelný trest, kdy pardubičtí v přesilovce pět na čtyři Špeldou utkání rozhodli osm minut před koncem. Závěrečná power play už nic na výsledku nezměnila.

Vzájemné zápasy 1993/1994
10.10.93 Dynamo Pardubice – Mountfield HK 4:4p
14.11.93 Mountfield HK – Dynamo Pardubice 3:4
12.12.93 Dynamo Pardubice – Mountfield HK 2:0
11.3.94 Mountfield HK – Dynamo Pardubice 2:4
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři