43. kolo, úterý 28.2.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Olomouc

Branky: 16. Procházka, 16. Koudelka, 26. Král, 28. Král, 34. Sekera, 54. Blažek – 18. Navrátil, 28. Chalánek. Rozhodčí: Rejthar – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 2642. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Píša, Pácal, Jandera, Kostka, Bauer, Jančařík, Říčař, Antonín – Zadina, Zajíc, Jankovský – Král, Kastner, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Procházka – Koudelka, Sekera, Šejba.
Olomouc: Cagaš (34. Blažek) – Kuntoš, Vavrečka, Látal, Tejkl, Flašar, Rimmel – Martinec, Zima, Nohel – Navrátil, Chalánek (41. Hrstka), Slavík – Janeček (41. Holý), Brančík, Němeček.

Domácí, hrající na čtyři kompletní pětky, byli v úvodní části zápasu jasně lepší, nedokázali však skórovat ani v 83 vteřin trvající přesilovce 5:3. Pak v rozpětí jedné minuty získali dvoubrankový náskok. Hanáci kontrovali po úniku Navrátila.

Nejkrásnějším momentem celého utkání byla situace zhruba v polovině zápasu, kdy Kasperova útočná řada doslova rozebrala hostující obranu a Král doklepával do prázdné branky. Když konečně domácí využili i přesilovku, bylo o utkání prakticky rozhodnuto.

V poslední třetině byli hosté lepší, brankář Biegl však chytal výborně, a tak jediným střelcem v této části zápasu byl po akci Procházky Blažek.

Petr Hemský (HC Pardubice): „Zkusili jsme hru na kompletní čtyři pětky s tím, že jsme do zápasu zařadili šest dorostenců, kteří nezklamali. Jinak souhlasím s kolegou Augustou, že diváci viděli dobrý hokej.“

Josef Augusta (HC Olomouc): „Myslím si, že diváci mohli být s předvedeným hokejem spokojeni, viděli řadu kombinačních i individuálních akcí a zasloužené vítězství domácích, k němuž jim mohu jen blahopřát. Nám nefungovala jako v jiných utkáních hra obrany.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
14.10.94 Olomouc – Dynamo Pardubice 1:3