40. kolo, pátek 17.2.1995 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín
Berani Zlín
3
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
1
 
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1.
Branky: 18. Petr Kaňkovský, 43. M. Okál, 49. Mejzlík – 52. Sekera. Rozhodčí: Bolina – Bláha, Český. Vyloučení: Vyloučení: 6:7 navíc M. Okál – Zajíc oba 5 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4165. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Berani Zlín: Kameš – Kowalczyk, Tesařík, R. Kaňkovský, Rajnoha, Krajíček, Maškarinec – M. Okál (45. Čajánek), Hub, Z. Okál – Kotásek, P. Kaňkovský, Mejzlík – Meluzín, Štraub, Jurík.
Dynamo Pardubice: Salfický – Pácal, Mečiar, Říčař, Kostka, Malinský, Jančařík – Zadina, Zajíc (45. Jantovský), Sekera – Král, Kastner, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Procházka.

Utkání ve Zlíně začalo ze strany domácích hodně vlažně, a tak nebylo divu, že s chutí hrající a dobře bruslící hosté získali překvapivě převahu. Z ní se zrodily i šance, a tak jen výborný výkon brankáře domácích Kameše způsobil, že Východočeši nešli do vedení.

Nakonec o hubeném náskoku Zlína rozhodla jejich druhá vážnější šance první dvacetiminutovky, kterou s jistotou střelou po ledě proměnil Petr Kaňkovský.

Ve druhé třetině dostávala hra větší říz a spád. Zlínští přitlačili, šance si začali vytvářet oni, ale hosté mohli vyrovnat, když v oslabení ujel Zadina – jeho sólo však brankář Kameš kryl. Na druhé straně Petr Kaňkovský nastřelil tyčku. Nakonec se přece jen štěstí usmálo na domácí, kteří v 39. minutě vstřelili Miroslavem Okálem druhý gól.

V poslední třetině zvýšili domácí na 3:0, ale bojovný celek Pardubic snížil brankou na 3:1 a bojoval o nejlepší výsledek. Nakonec však zůstalo jen u snahy, Zlínští zvítězili zaslouženě.

 

Ohlasy po utkání

Vladimír Vůjtek (AC ZPS Zlín): „Uhráli jsme s Pardubicemi první dva body. Jejich technická hra nám příliš nesedí a proto jsme tentokrát hráli i doma spíše ‚zezadu‘. Kromě prvních deseti minut utkání se nám to dařilo. K nejlepším na ledě patřili oba brankáři.“

Jan Levinský (HC Pardubice): „Blahopřeji domácím k vítězství, byli lepší, měli i větší snahu. Naše bolest byla v neproměňování šancí. Jen dvakrát za celé utkání mužstvo předvedlo to, co jsme od něj očekávali, a jednou z toho byl gól. Hráli jsme příliš komplikovaný a dokonce zastaralý hokej.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
7.10.94 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 8:3
15.11.94 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:4
8.1.95 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 5:4p
17.2.95 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 3:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři