29. kolo, neděle 8.1.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
5
 
Berani Zlín
Berani Zlín
4 p
 
Třetiny: 0:2, 1:0, 3:2 – 1:0.
Branky: 30. Jančařík, 44. Pospíšil, 45. Mečiar, 48. Říčař, 65. Blažek – 11. Meluzín, 15. Sedlák, 43. Štraub, 54. Meluzín. Rozhodčí: Potsch – Brunclík, Rouspetr. Vyloučení: 4:7, navíc Pospíšil (Pardubice) osobní trest 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 4700. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Hašek – Píša, Mečiar, Kostka, Říčař, Malinský, Jančařík – Zadina, Zajíc, Lubina – Král, Kastner, Pospíšil – Weber, Koudelka (21. Blažek), Procházka.
Berani Zlín: Maláč – Tesařík, Kowalczyk, Maškarinec, Hamrlík, R. Kaňkovský, Krajíček – M. Okál, Hub, Z. Okál – Mejzlík, P. Kaňkovský, Sedlák – Janků, Štraub, Meluzín.

Start Dominika Haška v dresu Pardubic a Romana Hamrlíka v dresu Zlína byl velkým magnetem pro diváky, ale i tak nebyl pardubický stadión zcela zaplněný. Nejlepší brankář NHL nepodal přesvědčivý výkon, nicméně na sebe upozornil lépe než jeho protějšek z NHL Hamrlík v dresu soupeře. Ten totiž odseděl na trestné lavici plných deset minut za pět vyloučení.

Domácí bez zraněného Šejby a juniorských reprezentantů Hejduka s Blažksem začali tradičně velkým náporem a jen v úvodní desetiminutovce neproměnili tři vyložené šance (Král například minul prázdnou branku).

Vedoucí mužstvo extraligy ale prakticky z první vážné akce v 11. minutě získalo vedení a o pět minut později při početní převaze zvýšilo na 2:0. Obě branky byly dosaženy v bezprostřední blízkosti zcela volným útočníkem Zlína a Hašek v brance domácích byl bez šancí. Závěr první třetiny byl velmi nervózní na ledě i v hledišti. Postaral se o to především rozhodčí Potsch, nad jehož verdikty zůstával někdy rozum stát.

I ve druhé třetiny dokazovali domácí, proč zůstávají na konci tabulky. Jejich největší slabinou bylo úspěšné zakončování akcí. Zlín hrál soustředěně a opíral se o výkon dobře chytajícího Maláče. Převaha Pardubických však byla korunována v polovině utkání při přesilovce pět na tři, kdy domácí Jančařík tvrdou střelou od modré čáry překonal zlínského brankáře.

Na druhé straně domácí brankář většinu hry v této části utkání jen sledoval úsilí svých spoluhráčů a kvality nejlepšího brankáře NHL prokázal až v závěru druhé třetiny při početní převaze Zlína po vyloučení domácích Kostky a Blažka.

 

Ohlasy po utkání

Petr Hemský (HC Pardubice): „Utkání solidní úrovně jsme začali neproměňováním šancí a zlepšili jsme se až od druhé třetiny. Vítězství je pro nás důležité a doufám, že jsme se chytli a dostaneme se mezi osm nejlepších. Hašek vnesl do mužstva dobrou pohodu.“

Vladimír Vůjtek (AC ZPS Zlín): „Měli jsme zápas dobře rozehraný a vedení 3:1 nám mělo stačit k vítězství. Nakonec jsme podlehli tlaku soupeře, a tak z tohoto pohledu se remíza zdála spravedlivá. Za trestuhodnou chybu Kowalczyka v poslední minutě prodloužení jsme zaplatili ztrátou obou bodů.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
7.10.94 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 8:3
15.11.94 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:4
8.1.95 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 5:4p
17.2.95 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 3:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři