18. kolo, úterý 15.11.1994 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín
Berani Zlín
2
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
4
 
Třetiny: 0:2, 0:1, 2:1.
Branky: 52. M. Okál, 59. Kowalczyk – 4. Zajíc, 4. Král, 25. Zadina, 60. Pospíšil. Rozhodčí: Fraňo – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4916. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Berani Zlín: Kameš – Kowalczyk, Tesařík, R. Kaňkovský, Krajíček, Rajnoha, Maškarinec – M. Okál, Hub, Jurík – Kotásek (30. Čajánek), P. Kaňkovský, Mejzlík – Janků, Štraub, Meluzín (41. Sedlák).
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Špelda, Ťoupal, Říčař, Kostka – Hejduk, Zajíc, Pospíšil – Zadina, Král, Procházka – Weber, Koudelka, Blažek – od 41. navíc Sekera.

Domácí začali utkání neuvěřitelně. Ve třetí minutě chtěl brankář Kameš zcela sám přikrýt kotouč rukavicí, minul ho a Zajíc dal do prázdné brány vedoucí gól Pardubic. Za 14 sek. nahrál domácí Petr Kaňkovský zcela volnému Královi a ten dal druhý gól hostí.

Ti se tedy dostali poměrně lacině do vedení po chybách, které snad neudělají žáčci. Na dovršení smolného začátku hráli Zlíňané přesilovku tak hanebně, že ani nevystřelili. Postupem času se sice dostali do tlaku, ale brankář Biegl z Pardubic byl velkou překážkou.

Po prvním měnění stran se zdálo, že dojde k obratu. Domácí získali převahu, ale první útok Pardubic znamenal tři střely a ze čtvrté již byl gól. Tentokrát byl na ledě první útok Zlína a opět hrubě chyboval. Po zisku třetího gólu hosté už hráli klidně, ovládli hru, prostě kontrolovali výsledek.

V závěrečné třetině sice domácí po velkém úsilí snížili na 3:2, ale rozhodující čtvrtý gól inkasovali 49 sekund před koncem z Pospíšilovy hole v době, kdy hráli přesilovku bez brankáře. Vítězství Pardubic bylo zasloužené.

 

Ohlasy po utkání

Vladimír Vůjtek (AC ZPS Zlín): „V dnešním utkání jsem hráče nepoznával. Přitom na tréninku jim to všem šlo, jako už dlouho ne. Jsem zklamaný, protože jsem mužstvo upozorňoval, že podceňování se nevyplácí. Nakonec jsme si dali dva góly skoro sami, prostě jsem zklamán.“

Petr Hemský (HC Pardubice): „Z utkání jsme měli velký strach, jednak Zlín vede tabulku, jednak máme osm lidí na marodce. Začali jsme však velmi dobře a důležité bylo, že jsme vstřelili dva rychlé góly a pak už v utkání pokračovali disciplinovaně.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
7.10.94 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 8:3
15.11.94 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:4
8.1.95 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 5:4p
17.2.95 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 3:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři