40. kolo, neděle 4.2.1996 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín
Berani Zlín
8
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
4
 
Třetiny: 0:3, 4:0, 4:1.
Branky: 25. Čajánek, 31. Čajánek, 31. Kowalczyk, 39. Marušák, 49. Leška, 51. Krásný, 52. Sedlák, 58. Mokrejš – 11. Weber, 12. Blažek, 29. Rusznyak, 60. Rusznyak. Rozhodčí: T. Svoboda – Brázdil, Halas. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4398. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 8:3, 8:4.
Berani Zlín: Maláč – Gureň, Javín, Medřík, Krajíček (21. Marušák), Kowalczyk, Tesařík – Krásný, Čajánek, Němčický – Bruk, Leška, Z. Okál – Veselý, Mokrejš, Sedlák.
Dynamo Pardubice: Salfický – Pácal, Jančařík, Beránek (41. Mjagkich), Malinský, Antonín, Mečiar – Jantovský, Rusznyak, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Lubina – Weber, Kudrna, Procházka (41. Němeček).

Po jednoznačné první třetině se domácím povedl dokonalý husarský kousek a vývoj zápasu zcela otočili a nakonec hostů uštědřili hrozivý debakl.

Do utkání, které už nic neřešilo (Pardubice jsou jasně v baráži – domácí už nemohou být čtvrtí), nastoupil Zlín bez hráčů základní sestavy Kameše, Janků, Štrauba, Meluzína, M. Okála a Huba, a to bylo v utkání zejména v jeho úvodu poznat.

Už v 15. sekundě neproměnil hostující Jantovský sólo, v 8. minutě ho napodobil Procházka. V obou případech byl úspěšný náhradní brankář Maláč. Ten se však také nevyvaroval dvou chyb a hosté druhou a třetí branku dosáhli lacino po střelách z těžkých úhlů.

Do druhé třetiny nastoupili domácí jako vyměnění, ve 25. minutě snížili po sóle Čajánka a po dalších třech vyložených šancích tentýž hráč dal na 2:3. Když za 35 minut Zlínští vyrovnali, Pardubičtí se pomalu pokládali a od těchto chvil už nebylo o vítězství domácího celku pochyb. Hrál dobře i v poslední části hry a jeho vítězství je přes úvodní výpadek zcela zasloužené.

 

Ohlasy po utkání

Vladimír Vůjtek (AC ZPS Zlín): „Začátek byl z naší strany velmi vlažný, po první třetině jsme museli hráčům připomínat, co je jejich povinnost. Zahrála nám výborně Čajánkova řada, k ní se přidala Leškova a postupně i ostatní. Dotáhli jsme zápas tam, kde jsme ho chtěli mít.“

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „V utkání už o nic nešlo, snad jen o prestiž. Začalo se přátelsky, dostali jsme se do laciného vedení, soupeř potom přitvrdil a my se po vyrovnání zlomili.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
22.9.95 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 2:3
7.11.95 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 1:4
1.2.96 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 0:5
4.2.96 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 8:4
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři