36. kolo, úterý 23.1.1996 od 17:00 hodin, Palác kultury a sportu
Vítkovice
Vítkovice
0
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1.
Branky: 2. S. Procházka, 60. Kudrna. Rozhodčí: Pasker – Hauser, Charvát. Vyloučení: 5:4, navíc Kysela – Kudrna oba 5 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4603. Průběh utkání: 0:2.
Vítkovice: Prusek – Jonák, Kysela, Kramný. Tomášek, Kubina, Ševěček – Peterek, Šimíček, Ryšánek – Klisiak (41. Matějný), Smeták, Chlubna – Moravec, Polášek, Krayzel.
Dynamo Pardubice: Biegl – Píša, Mečiar, Jančařík, Pácal, Mjagkich, Antonín – Hejduk, Blažek, Lubina – Jantovský, Rusznyak, Pospíšil – Koudelka, Kudrna, Procházka.

Překvapující vítězství pardubického mužstva v Ostravě pečetil v poslední minutě Kudrna při power play domácího týmu.

Úvod zápasu skvěle vyšel hostujícímu celku, který již ve 2. minutě vstřelil vedoucí gól Procházkou, který s přehledem proměnil sólový nájezd. V dalším průběhu úvodní části převzali sice iniciativu vítkovičtí hokejisté, ale dobře chytajícího gólmana Pardubic Biegla nedokázali překonat.

Rovněž v druhé třetině měl výraznou převahu domácí tým a vytvořil si několik gólových šancí, ale skórovat nedokázal, a tak hosté vstoupili do závěrečné třetiny s jednobrankovým náskokem.

V závěrečné části střetnutí sice byl opět aktivnější vítkovický tým, ale v útočné fázi hrál bez nápadu a proti důsledné obraně Pardubic se střelecky neprosadil a nedokázal vyrovnat, ačkoliv měl několik výhodných příležitostí ke skórování. Naopak v poslední minutě Kudrna pojistil vítězství Pardubic druhým gólem.

 

Ohlasy po utkání

Ladislav Svozil (HC Vítkovice): „Věděli jsme, že Pardubice budou nepříjemným soupeřem. Hosté velmi dobře bránili, a my jsme se proti důsledné obraně nedokázali střelecky prosadit.“

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Utkání mělo solidní úroveň a dramatický průběh. Jsem rád, že jsme v Ostravě zvítězili a získali důležité body v boji o účast v play off.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
29.9.95 Dynamo Pardubice – Vítkovice 1:4
14.11.95 Vítkovice – Dynamo Pardubice 6:2
19.1.96 Dynamo Pardubice – Vítkovice 2:2p
23.1.96 Vítkovice – Dynamo Pardubice 0:2
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři