35. kolo, pátek 19.1.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Vítkovice
2 p

Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 0:0.
Branky: 22. Rusznyak, 58. Hejduk – 1. Šimíček, 37. Tomášek. Rozhodčí: Brada – Chytil, Mana. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1920. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Mečiar, Jančařík (21. Píša), Brázda, Pácal, Mjagkich, Malinský (23. Antonín) – Hejduk, Blažek, Lubina – Jantovský, Rusznyak, Pospíšil – Koudelka, Kudrna, Procházka.
Vítkovice: Prusek – Jonák, Kysela, Kramný, Tomášek, Kubina, Ševěček – Peterek, Šimíček, Ryšánek – Klisiak, Smeták, Šebesta – Moravec, Polášek, Krayzel.

Hosté překvapili raketovým nástupem, krátce po zahájení hry trefil Ryšánek tyč a odražený touš poslal Šimíček do síťky. Pak se hrál oboustranně neurovnaný hokej a vzrušil až závěr úvodní třetiny.

Po střele Mečiara rozsvítil brankový rozhodčí červené světlo, hlavní Brada však nechal pokračovat ve hře. V úvodu druhé části hry měli domácí výhodu přesilovky 5:3 a Rusznyak dal vyrovnávací gól.

Východočeši byli i nadále aktivní, Brázda trefil bombou horní tyčku, vyloženou šanci zmařil Blažek, pak dokonce při přesilovce hostí ujel Lubina, branku však minul. Další početní výhodu už hosté zužitkovali od modré čáry přesně namířil Tomášek.

V poslední části hry mohl vedení hostí pojistit Glisiak, Biegl však jeho nájezd kryl. Smůla se na domácí hokejky nalepila šest minut před koncem, kdy Mečiar orazítkoval jen tyčku. V prodloužení už se na výsledku nic nezměnilo.

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Hráčům nemohu vytknout nedostatek bojovnosti a nasazení, opět však nás zradila naše největší slabina, neefektivní a nedůrazná koncovka.“

Ladislav Svozil (HC Vítkovice): „Oproti posledním úspěšným zápasům jsem postrádal více důslednosti, největší zásluhu na nerozhodném výsledku má brankář Prusek.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
29.9.95 Dynamo Pardubice – Vítkovice 1:4