34. kolo, úterý 16.1.1996 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Olomouce
Olomouc
Olomouc
1
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
0
 
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0.
Branka: 37. Nohel. Rozhodčí: Haber – Furmánek, Grochol. Vyloučení: 2:4, navíc Brázda (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 2770. Průběh utkání: 1:0.
Olomouc: Blažek – Jaromír Látal, Benýšek, Kuntoš, Bakula, Jiří Látal, Polák – Svoboda, Eichenmann, Slavík – Martinec, Smolík (25. Navrátil), Nohel – Kratěna, Broš, Tomajko.
Dynamo Pardubice: Biegl – Mečiar, Jančařík, Brázda (35.–45. Píša), Pácal, Mjagkich, Malinský – Hejduk, Blažek, Lubina – Němeček, Rusznyak, Pospíšil – Weber, Kudrna, S. Procházka.

Ve vyrovnaném, dramatickém a nadmíru bojovném zápase vyhráli Olomoučtí počtvrté za sebou jedinou brankou Nohela ve 37. minutě. V utkání vynikly výkony obou brankářů Blažka a Biegla, kteří pochytali spoustu těžkých střel.

První třetina byla naprosto vyrovnaná. Pardubičtí pozorně a důrazně bránili a snažili se o častou střelbu. Domácí Blažek chytal opět výborně a střely zdálky ho neohrozily. Šance Blažka a Procházky v poslední minutě rovněž zlikvidoval. Olomoučtí se nedokázali prosadit kombinací a na Biegla šlo minimum střel.

Ve druhé třetině získali domácí převahu, pomohly jim k tomu i tři přesilovky, z toho jedna pět na tři v trvání 73 sekundy. Pardubičtí však obětavě bránili, výborně chytal Biegl. A tak gól padl až v 37. minutě, kdy vystartoval z vlastní půle Navrátil, přesně přihrál Nohelovi, který konečně překonal Biegla.

Poslední třetina přinesla urputný boj. Oba brankáři chytali stále bezchybně a likvidovali i největší šance pardubických hráčů Lubiny a Blažka a olomouckých hokejistů Tomajka, Broše a Svobody.

 

Ohlasy po utkání

Josef Augusta (HC Olomouc): „Pardubičtí měli výborně organizovanou hru ve středním pásmu a důsledně bránili. Našim hráčům se nedařila kombinace, ale bojovali a vítězství si myslím za předvedený výkon zasloužili.“

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Utkání nemělo špatnou úroveň. Ve druhé třetině jsme doplatili na vyloučení, stálo nás mnoho sil a v závěru třetiny jsme inkasovali rozhodující gól. V závěrečné třetině jsme chtěli vystupňovat tlak, ale soupeř nás pokryl. Naše největší slabina je střelba, potřebujeme na ni příliš mnoho času.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
6.10.95 Dynamo Pardubice – Olomouc 1:2p
21.11.95 Olomouc – Dynamo Pardubice 2:2p
12.1.96 Dynamo Pardubice – Olomouc 2:4
16.1.96 Olomouc – Dynamo Pardubice 1:0
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Pardubický kraj
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři