Staropramen extraliga ledního hokeje, 20. kolo, úterý 14.11.1995, Palác kultury a sportu

6:2
1:1, 1:1, 4:0
Branky: 3. Flašar, 26. Šimíček, 41. Kramný, 44. Smeták, 52. Vůjtek, 55. Tomášek – 17. Jančařík, 30. Weber. Rozhodčí: Potsch – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4682. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2.
Vítkovice: Prusek – Flašar, Ševěček, Kramný, Kysela (31. Kubina), Škuta, Tomášek – Peterek (41. Moravec), Polášek, Ryšánek – Klisiak (41. Krayzel), Smeták, Chlubna – Vůjtek, Šimíček, Folta.
Dynamo Pardubice: Biegl – A. Píša, Jančařík, Měsíček, Pácal (41. Antonín), Těrechov, Beránek – Hejduk, Kudrna, Lubina – Němeček, Kastner, Pospíšil – Weber, Koudelka, Procházka.

Vítkovice se po šesti týdnech vrátily na led ostravského Paláce kultury a sportu Vítkovice a přesvědčivě porazily Pardubice, když o výrazném vítězství rozhodly až zlepšenou hrou v poslední třetině.

Vítkovičtí hokejisté sice již ve 3. minutě vstřelili vedoucí branku Flašarem, když hosté měli vyloučeného Pácala, ale v dalším průběhu úvodní třetiny hráli značně nepřesně a skórovat v této fázi hry již nedokázali. Pardubický celek získal v závěru třetiny mírnou převahu a obránce Jančařík po samostatné akci vyrovnal v 17. minutě na 1:1.

Na začátku druhého dějství častěji útočil domácí tým a Šimíček po nádherném centru od Tomáška dostal Vítkovice opět do vedení. Pardubické mužstvo kontrovalo o čtyři minuty později dokonce v oslabení Webrem, který se dostal k puku po chybě vítkovického obránce Kysely a sólový nájezd na brankáře s přehledem zakončil.

V závěrečných minutách druhé části oba týmy nepřesně kombinovaly a vytvořily si jen minimum gólových šancí, a tak se na skóre 2:2 již nic nezměnilo.

Závěrečnou třetinu zahájil vítkovický celek velkým náporem a obránce Kramný skóroval ve 41. minutě při přesilové hře. Za další tři minuty zvýšil Smeták na 4:2 po přihrávce od Krayzla, jenž nastoupil v druhém útoku v poslední třetině místo Klysiaka. V 50. minutě najížděli tři vítkovičtí útočníci na pardubického gólmana Biegla, ten však odjel z branky, kterou předtím posunul, ale rozhodčí Šimíčkův gól neuznal.

Vítkovice v závěru střetnutí s přehledem kontrolovaly vývoj zápasu a Vůjtek v 52. minutě pátou brankou zlomil odpor soupeře. Pět minut před koncem utkání pečetil výhru Vítkovic Tomášek tvrdou střelou od modré čáry.

Vladimír Stránský (HC Vítkovice): „Hosté v prvních dvou třetinách dvakrát kontrovali vždy po chybách našeho mužstva, ale v poslední třetině jsme již měli výraznou převahu.“

Florián Střída (HC Pojišťovna IB Pardubice): „V první i v druhé třetině jsme dokázali vždy brzy vyrovnat. V závěrečné třetině nás soupeř jasně přehrál a zaslouženě zvítězil.“