3. kolo, neděle 22.9.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín
Berani Zlín
2
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
5
 
Třetiny: 0:1, 0:2, 2:2.
Branky: 44. Medřík, 59. Zima – 4. Blažek, 25. Blažek, 28. Pospíšil, 46. Martinec, 60. Lubina. Rozhodčí: Brada – Brázdil, Halas. Vyloučení: 7:5, navíc Tesařík (Zlín) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 5116. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Berani Zlín: Kameš – Krajíček, Medřík, Tesařík, Marušák, Podrezov (41. Kowalczyk) – Janků, Polcar, Meluzín – Mařák, Zima, Němčický – M. Okál, Čajánek, Bruk (25. Sedlák).
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Malinský, Kříž, Cypljakov, Píša, Brázda, Pácal – Jantovský, Blažek, Lubina – D.Pospíšil, Martinec, Hejduk – S. Procházka, Plášek, Kábrt.

Pardubičtí, kteří dosud neprohráli, přijeli na Valašsko s otevřeným hledím. S exzlínským trenérem Říhou měli zřejmě „Berany“ dobře přečtené.

Od první minuty vsadili na důslednou obranu, ale nevynechali žádnou příležitost k zaútočení. Už ve 4. minutě se ujali vedení, když využili za 13 vteřin perfektně zahranou přesilovku ke vstřelení prvního gólu. Hosté přehrávali Zlínské hlavně pohybem po celém kluzišti a tak hokejisté Zlína neměli chvilku volnou a ani ke střelbě se příliš nedostávali.

Když se zdálo, že se dostávají domácí do tempa a začali konečně ohrožoval Bartu v bráně Pardubic, inkasovali podruhé. A Pardubičtí začali domácí vyučovat. Ti sice dřeli, ale jejich hra byla upracovaná, těžkopádná, a tak nebylo divu, že hosté toho využili ke vstřelení tří gólů. Domácím se nedařilo vůbec nic, ale bylo to i proto, že hosté hráli opravdu dobrý a důsledný hokej.

Zlín sice v úvodu poslední třetiny snížil na 1:3, ale Pardubičtí opět zvýšili na rozdíl tří gólů a o jejich překvapivém vítězství bylo rozhodnuto.

 

Ohlasy po utkání

Horst Valášek (AC ZPS Zlín): „Tentokrát náš výkon neměl nic společného s výkony, které jsme podávali před ligou. S hrou, jakou jsme předváděli, jsme nemohli ohrozit výhru Pardubic. Proto se mi utkání velmi těžko hodnotí.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Odehráli jsme kvalitní utkání, hráči dodrželi stanovenou taktiku, obstáli jsme jako tým, za což hráčům děkuji. Líbí se mi, že starší hráči odvádějí perfektní práci a pomáhají mladým hokejistům se prosazovat.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
22.9.96 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:5
27.10.96 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 6:3
27.12.96 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 6:3
14.2.97 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 4:7
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři