49. kolo, neděle 8.3.1998 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín
Berani Zlín
3
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3
 
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:2.
Branky: 3. Čajánek, 27. Okál, 52. Okál – 7. Malinský, 41. Procházka, 53. Kudrna. Rozhodčí: Šindler – Guth, P. Charvát. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:3. Diváci: 7650. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
Berani Zlín: Hamrla (53. Kuběna) – Kowalczyk, Žižka, Hamrlík, Mojžíš, Marušák, Rachůnek – Okál, Čajánek, Ambruz – Janků, Štraub, Meluzín – Špaňhel, Jánoš, Němčický.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Kříž, Cypljakov, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Rozsíval – Pýcha, Martinec, Kudrna – Procházka, Plášek, Kábrt.

Hokejisté Zlína remizovali v důležitém utkání o postup do play off s Pardubicemi 3:3 a nedokázali tak svého dnešního soupeře v tabulce přeskočit. Hosté museli třikrát dotahovat vedení soupeře, ale vždy se jim to v přesilovkách podařilo.

Domácí začali lépe a už ve třetí minutě se ujali díky Čajánkovi vedení. Z konceptu je vyvedlo až dvojnásobné vyloučení, kterého hosté využili k vyrovnání. Zlínští se cítili ukřivděni, hra se přiostřila a na to doplácel hokej. Zápas byl rozkouskovaný a nerozhodný stav nahrával Pardubicím.

Po prvním měnění stran se domácí zřejmě uklidnili, přešli do protiútoku a ve 27. minutě se znovu ujalí vedení. Získali převahu, vytvořili si další šance. Barta v brance hostí však dále nekapituloval. Ubylo hokejové krásy a oba celky předváděly spíše boj s řadou nečistých zákroků.

Rozhodnout tedy měla poslední třetina. Hned v jejím úvodu Pardubice vyrovnaly, opět z přesilovky. Když se domácí znovu ujali vedení, Východočeši i tentokrát využili početní převahy k vyrovnání. V závěru se soustředili na obranu, domácí se sice snažili, jejich hra však byla nepřesná a tak nebylo divu, že Pardubice uhrály to jeden bod.

 

Ohlasy po utkání

Zdeněk Venera (HC ZPS Barum Zlín): „Vedli jsme 1:0, ale když hosté při přesilovce pěti proti třem vyrovnali, změnil se najednou obraz hry. Pardubičtí jsou spokojenější s nerozhodným výsledkem, protože v závěru základní části mají tři snadnější soupeře.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Zápas byl typický pro závěrečné hokejové dění. Bylo to nervózní utkání a hrálo se příliš tvrdě. My jsme pochopitelně spokojeni s remízou, které jsme dosáhli šťastnou střelou, z níž padl náš třetí vyrovnávací gól.“

Vzájemné zápasy 1997/1998
28.9.97 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 4:1
14.11.97 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 1:5
9.1.98 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 3:3
8.3.98 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 3:3
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři