4. kolo, pátek 12.9.1997 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
4
 
Rytíři Kladno
Rytíři Kladno
2
 
Třetiny: 2:1, 2:0, 0:1.
Branky: 1. Hejduk, 16. Jantovský, 28. Hejduk, 30. Paleček – 12. Eiselt, 52. Burger. Rozhodčí: Brada – Hauser, M. Charvát. Vyloučení: 5:6, navíc Jantovský (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 6107. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Augusta, Pácal, Cypljakov, Píša, Malinský, Mudroch – Hejduk, Blažek, Jantovský – S. Procházka, Plášek, Kábrt – Paleček, Kudrna, Rozsíval (41. Koudelka).
Rytíři Kladno: Tóth – Kruliš, Skrbek, Hranáč, Trachta, Židlický, Penk, od 41. navíc Dlouhý – Beránek, Zajíc, Holšán – L.Svoboda, Eichenmann, Eiselt – Ton, Burger, Mikolášek – Tenkrát, Vogeltanz, Klobouček.

Na pardubickém ledě se domácí celek konečně dočkal prvního letošního ligového vítězství a připravil hostům z Kladna první porážku v soutěži.

V průměrném utkání vyšel domácím úvod třetiny snad více, než čekali. Hned první útok na kladenskou branku skončil totiž vedoucím gólem po 25 sekundách hry poté, co Blažkovu přihrávku proměnil Hejduk. Pak se hráči střídali na trestné lavici a tím trpěla plynulost hry.

Po uklidnění nervózní situace na ledě se domácí více tlačili před kladenskou branku, ale z gólů se radovali hosté, když Eiselt vrátil Svobodou vyraženou střelu do pardubické branky. Domácí ale neznervózněli, měli nadále více ze hry a v 16. minutě Jantovským znovu získali vedení.

Do druhé třetiny nastoupili hosté s větším důrazem a zdálo se, že obrátí vývoj utkání. Vyloučení Penka ve 26. minutě však dalo utkání jiný ráz. Domácí si v přesilovce vytvořili výraznou převahu a vedení posunuli další Hejdukovou brankou. Za necelé dvě minuty Paleček povýšil náskok domácích na rozdíl tří gólů. Pardubičtí hráli ve druhé třetině výborný hokej, rychlým bruslením a dobrou kombinací jednoznačně přehrávali soupeře, který se sice snažil o důraznou hru, ale domácí mužstvo neohrozil.

Závěrečná třetina přinesla neurovnaný hokej, domácí povolili v tempu, snažili se hru jen kontrolovat, a hosté stačili jen korigovat výši porážky. Za přijatelnou výši prohry mohou děkovat brankáři Tóthovi, domácím v závěru chyběl Hejduk, což znamenalo otupení údernosti pardubického útoku.

 

Ohlasy po utkání

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Po třech prohrách jsme potřebovali vyhrát. Psychika našich hráčů po třech prohrách šla dolů, museli jsme se dnes zvednout. V předchozích zápasech nám chybělo štěstí, ale dnes jsme mu šli naproti, hráči bojovali. Hejduka jsme odvolali v závěru zápasu, aby si odpočinul, protože má problémy s třísly.“

Jan Novotný (HC Velvana Kladno): „Jeli jsme do Pardubic s tím, že nás čeká těžké utkání, protože domácí do dnešního dne nevyhráli. Bylo to pro nás těžké utkání, vyhrálo mužstvo, které dalo do hry více srdce.“

Vzájemné zápasy 1997/1998
12.9.97 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 4:2
21.10.97 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 4:6
5.12.97 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 5:2
27.1.98 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 0:4
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři