51. kolo, úterý 24.2.2004 od 17:30 hodin, Duhová aréna

Slavia Praha

Branky a nahrávky: 2:22 Kolář (Průcha, Pácal), 14:16 Luža (Pištek), 32:15 P. Sýkora (Zábranský, Divíšek), 36:16 Kolář (Průcha, Koukal), 48:49 Průcha (Koukal, Kolář), 53:40 Dopita (Kudrna) – 34:36 Staněk (Červenka, Graňák). Rozhodčí: Homola, Husička – Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:4, navíc Pištek – R. Dlouhý oba 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 8860. Střely na branku: 43:16. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Duben, Luža, Pácal – Jaroslav Kudrna, Dopita, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, S. Procházka, – Razingar, Janecký, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Slavia Praha: Hronek (30.–49. Z. Šmíd) – Houdek, Kučera, Graňák, Šulc, Braniš, Staněk – Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý – Kvapil, Sobotka, Tomica – Kukla, Červenka, Birner – Macháček, Jelínek, Dobiáš. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.

Zápas, který sledoval téměř vyprodaný pardubický stadion, znevážila Slavia tím, že nastoupila v sestavě s většinou hráčů ze svého juniorského týmu. Hosté rezignovali na boj o čtvrtou příčku extraligy, a tak do play off nakonec půjdou z pozice páté, na čemž už nemůže nic změnit ani páteční kolo. Pardubičtí tak měli usnadněnou cestu za třemi body, takže místo očekávaného vyrovnaného souboje vysoké kvality viděli diváci jen průměrné utkání.

Domácí, kterým chyběli pouze Mikeska s Blažkem, měli více ze hry a již ve 3. minutě otevřeli skóre. Koukalův útok rozehrál před Hronkem svoji typickou kombinaci, kterou zakončil Kolář pohotovou střelou. Mladí slávisté se snažili, dobře bruslili a rychlými kombinacemi se snažili probít před Adama Svobodu.

V 10. minutě ovšem zahrozili Petr Sýkora s Divíškem, ale posledně jmenovaný těsné minul výhodnou přihrávku. Na druhém gólu domácích se „podepsal“ Hronek, který v 15. minutě neudržel Lužovu střelu od modré. V závěru úvodní třetiny se mohli znovu radovat domácí, ale šance Průchy a Divíška zůstaly nevyužity.

Ve 23. minutě Hronek zlikvidoval skvělé sólo Průchy, a tak na tříbrankový rozdíl posunul skóre až krátce po polovině střetnutí svým třiadvacátým gólem v sezoně Petr Sýkora. Při své trefě si si doslova vychutnal Šmída, který ve 30. minutě nahradil v hleci Slavie Hronka.

Vcelku jednotvárný průběh třetiny okořenila bitka Dlouhého s Pištekem, za níž oba od rozhodčích inkasovali trest na pět minut a do konce utkání. Šarvátce ovšem předcházel ještě faul Lubiny, a když byl vzápětí vyloučen i Michal Sýkora, hráli hosté v pěti proti třem. Výhodou Slavia nepohrdla a Staněk zaznamenal její čestný úspěch.

Ve 37. minutě doplatili hosté na příliš mnoho hráčů na ledě a Kolář svým dnešním druhým gólem znovu zajistil domácím tříbrankové vedení. V závěru třetiny při vyloučení Zábranského ujeli P. Sýkora s Divíškem, ale šanci neproměnili.

V polovině posledního dějství dali pak pardubičtí mladíci svůj třetí gól v utkání. Postaral se o to v přesilovce při vyloučení Dobiáše Průcha. Při marném zákroku se zranil Šmíd a do branky se znovu vrátil Hronek.

I on však znovu inkasoval. V 54. minutě rozjásal publikum pošesté Dopita a svým dvacátým gólem v extralize vyjádřil jasnou herní převahu Pardubic, které byly jasným pánem na ledě, třebaže v poslední dvacetiminutovce hrály jen se třemi útoky.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Naši hráči utkání nepodcenili, i když přijelo takovéhle mužstvo plné juniorů. Mladíci jsou plni pohybu, a to někdy nedělá dobře starším hráčům, ale my jsme to zvládli velmi dobře. Utkání jsme brali jako poslední domácí přípravu na play off a snad se nám to až na pár chybiček vydařilo.“

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): „Zápas byl zcela v režii domácích, protože my jsme přijeli s omlazeným mužstvem. Pardubice ukázaly, že extralize suverénně vévodí a zaslouženě vyhrály. Měly utkání ve svých rukou, ale já jsem pyšný na ty svoje mladé hráče, protože nezklamali a nelekli se ani toho pekla, které diváci rozpoutali.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
12.10.03 Slavia Praha – Dynamo Pardubice 4:2