Zbyněk Kusý si takovou poctu zaslouží, říká Petr Čáslava

15.08.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Také Petr Čáslava se nemůže dočkat, až vypukne Memoriál Zbyňka Kusého, turnaj, který Dynamo pořádá na počest svého někdejšího nejúspěšnějšího generálního manažera, pod nímž klub získal tři mistrovské tituly.

Extraligové statistiky Petra Čáslavy včetně baráže
Utkání Branky Nahrávky Body +/− Trestné minuty
639 40 116 156 +78 642
Memoriál Zbyňka Kusého

Veškeré informace o lístcích na jednotlivé hrací dny naleznete v sekci VSTUPENKY.

Rozpis Memoriálu Zbyňka Kusého

Čtvrtek 16. srpna 2018

• 15.00 hodin: Admiral Vladivostok – Eisbären Berlin
  • 18.45 hodin: slavnostní zahájení memoriálu
  • 19.00 hodin: HC Dynamo Pardubice – HC Slovan Bratislava

Pátek 17. srpna 2018

• 18.00 hodin: Eisbären Berlin – HC Slovan Bratislava

Sobota 18. srpna 2018

• 15.00 hodin: HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok
  • 19.00 hodin: HC Dynamo Pardubice – Eisbären Berlin

Neděle 19. srpna 2018

• 17.00 hodin: HC Dynamo Pardubice – Admiral Vladivostok

„Pod ním začala má profesionální hokejová kariéra a i ta reprezentační. Samozřejmě mám i nepříjemnější zážitky, ale teď už člověk vzpomíná pouze na ty pěkné. On se spolupodílel na tom, že jsem se mohl účastnit titulů a že jsem mohl být v národním týmu,“ tvrdí zkušený obránce Petr Čáslava.

Jak vzpomínáte na Zbyňka Kusého?
„Pamatuji společné oslavy titulu nebo když jsme se přeli o mém odchodu do Ruska, on hájil zájmy klubu, já tehdy svoje. Teď už ale vzpomínám pouze na to dobré.“

Kdy jste se viděli poprvé?
„To už jsem byl v Pardubicích, když jsem začal trénovat s A týmem.“

Jakou vlastnost jste si na něm cenil?
„Vždycky se postavil za tým, to jsem na něm uznával. Když hráči šlapali, tak on se postaral, ať se dělo, co se dělo. Snažil se jim pomoci a vyhovět ve všem. Hráči ale pod ním museli makat.“

Co říkáte na pořádání Memoriálu Zbyňka Kusého?
„Je to výborná myšlenka! Zbyněk Kusý je jeden z mála lidí, kteří si takovou poctu zaslouží. On pro Pardubice udělal opravdu strašně moc.“

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Dynamo se utká se třemi zahraničními soupeři…
„Obsazenost hned prvního ročníku je výborná. Pro nás to je přímo luxusní příprava. Hrajeme doma, snad z toho vznikne pěkná tradice a že sem podobně kvalitní týmy budou jezdit dál. Snad si fanoušci užijí výborný hokej. Je to příprava, každý bude zkoušet hráče, systémy, myslím si, že je jedině dobře, že turnaj hned na začátku díky účastníkům má takový zvuk.“

Tak aby přišli fanoušci, že?
„To je to nejdůležitější. Zbyněk si zaslouží, aby fandové přišli a bavili se ledním hokejem. On si na tom dal záležet, aby fanoušci byli spokojení. Chtěl, aby hokej byl opravdovou zábavou.“

enteria arena

Dnes v 18:00 | Jun.