27.12.2022
Ladislav Adámek

V úterý odstartoval 50. ročník Bartoňova memoriálu

Zápasem Dynama s Hradcem Králové odstartoval jubilejní 50. ročník Memoriálu Jiřího Bartoně. Turnaje ročníku 2012, který probíhá v úterý 27. a ve středu 28. prosince v pardubické enteria areně, se dále účastní Vítkovice, Liberec, Kometa Brno a Chomutov.

HC Dynamo Pardubice – Mounfield HK 5:6 SN

Branky a nahrávky: 7. Meller, 9. Beneš, 13. Chmelař, 31. Šťásek, 32. Pešek – 6. Zikmund, 10. Klíma, 22. Kupka, 24. Junek, 35. Průcha

První zápas Bartoňova memoriálu přinesl střelecky atraktivní Východočeské derby. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. Dynamo v zápase vedlo třikrát a Hradec dvakrát. Oba týmy ale pokaždé dokázaly manko dotáhnout, naposledy tak učinil pět minut před koncem Hradec. Zápas tak skončil remízou v základní hrací době a o bodu navíc musely rozhodovat samostatné nájezdy. V nich byl úspěšnější rival, proměnil dva nájezdy ze tří a z prvního zápasu na turnaji tak odcházel spokojenější.

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 4:1

Branky a nahrávky: 2. Mihalovič, 25. Mihalovič, 26. Stříteský, 29. Zajda – 23. Tomek

Druhý zápas na turnaji nabídl vyrovnaný první poločas, po kterém vedl Liberec o jediný gól. Kometa dokonce na začátku druhé části vyrovnala, ale to bylo z její strany všechno. Tygři rozhodli dvěma slepenými góly během 57 vteřin, díky kterým se dostali do dvoubrankového vedení. Náskok už neztratili, naopak ve 29. minutě přidali čtvrtou branku a po výhře 4:1 si do tabulky připsali tři body.

HC Vítkovice Ridera – Piráti Chomutov 8:4

Branky a nahrávky: 7. Rattman, 11. Kubatý, 20. Hranec, 22. Cajtchaml, 25. Kamenec, 26. Rattman, 34. Cajtchaml, 39. Cajtchaml – 2. Staněk, 21. Zelinka, 29. Staněk, 36. Staněk

První polovina zápasu slibovala napínavou podívanou, po prvním gólu Pirátů zabraly Vítkovice a o přestávce na světelné tabuli svítilo skóre 3:1. Na začátku druhé části Chomutov navíc snížil na rozdíl jedné branky, ale drama se nakonec nekonalo. Vítkovičtí třemi rychlými góly zvýšili svůj náskok, zbytek zápasu si pohlídali a zvítězili 8:4.

Mountfield HK - Kometa Brno 6:2

Branky a nahrávky: 1. Junek, 6. Junek, 12. Klíma, 15. Zikmund, 18. Jurek, 25. Zikmund – 17. Krchňák, 27. Tomek

Hradec Králové rozhodl o výhře nad Kometou Brno zejména skvělým prvním poločasem. Po jeho skončení totiž vedl 5:1 a do druhé části nastupoval s pohodlným náskokem. Právě druhá perioda už tolik bohatá na góly nebyla. Mountfield se trefil jednou a druhý gól v zápase přidala také Kometa. Hradečtí si po výhře 6:2 připsali do tabulky další tři body.

Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 9:7

Branky a nahrávky: 5. Šlacík (Zelenka, Ťupa), 5. Staněk, 12. Staněk (Konopka), 13. Krahulík (Konopka), 16. Zelenka, 17. Krahulík (Staněk, Kochlöfl), 36. Staněk, 37. Neugebauer (Zelenka, Ťupa), 37. Konopka (Krahulík) – 10. Mihalovič, 18. Macourek, 22. Štoček, 32. Novák (Zajda, Lexa), 34. Macourek (Zajda), 37. Láska (Štoček), 38. Macourek

Pořádné drama nabídl v malé hale enteria areny souboj Chomutova s Libercem. Piráti se dvěma góly za osm vteřin v průběhu páté minuty dostali do vedení. V polovině první části Tygři snížili, ale soupeř následně vstřelil čtyři rychlé góly a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Liberečtí hráči ještě na konci první půle snížili na 6:2 a ve druhé periodě se dostali až na rozdíl jedné branky! Chomutov nicméně vyrovnání nedopustil, navýšil vedení na 9:5 a ani dva góly v závěru už Tygrům nepomohly zvrátit porážku.

HC Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera 8:4

Branky a nahrávky: 5. Pelikán, 6. Paleček, 10. Heller, 12. Krejsa, 21. Heller, 25. Chmelař, 31. Benda, 34. Soukal – 4. Hranec, 9. Toms, 28. Hrubý, 37. Rattman

Úvod zápasu se lépe podařil Vítkovicím, které se ve čtvrté minutě dostaly do vedení. Dynamo srovnalo o minutu později a krátce na to se dostalo do vedení. V deváté minutě bylo naposledy v zápase znovu srovnáno. Pardubičtí totiž poté vstřelili čtyři góly a vypracovali si rozhodující náskok. Hosté sice ještě snížili na rozdíl tří branek, ale dvě rychlé odpovědi zamezily možnému zdramatizování. Pěkný hokej plný šancí na obou stranách skončil zaslouženou výhrou Dynama 8:4.

HC Vítkovice Ridera – Mountfield HK 3:6

Branky a nahrávky: 3. Pokora (Kamenec), 28. Belosta, 30. Toms (Pokora) – 10. Junek (Svoboda), 15. Němeček (Syrůček), 19. Kupka (Nikodím), 26. Kupka, 26. Klíma (Zikmund, Dvořáček), 28. Průcha (Němeček, Junek)

Vítkovice se také proti dalšímu východočeskému celku ujaly vedení, ale opět o něj brzy přišly. Hradec vstřelil v prvním poločase tři branky a do přestávky šel s dvoubrankovým náskokem. Ten se díky dalším dvěma rychlým gólům ve 26. minutě ještě navýšil a o vítězi bylo rozhodnuto. Hradec vyhrál i třetí zápas na turnaji, tentokrát 6:3.

HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 15:3

Branky a nahrávky: 1. Chmelař, 4. Roček, 6. Roček, 9. Dubovči, 10. Soukal, 16. Chmelař, 18. Benda, 18. Soukal, 20. Pešek, 20. Roček, 21. Benda, 33. Chmelař, 36. Dubovči, 37. Soukal, 38. Heller – 11. Sůra, 27. Loužecký, 37. Pešán

V naprostou exhibici se proměnil duel mezi Dynamem a Bílými Tygry z Liberce. Domácí tým od začátku diktoval tempo hry a po prvním poločase vedl už 10:1! Ve druhé části se gólový přísun trochu zpomalil, ale Dynamo bez potíží kontrolovalo průběh zápasu, Tygři se prosazovali ojediněle. Výhra 15:3 je zatím nejjednoznačnějším triumfem v turnaji.