29.12.2023

Turnaj 9. tříd v enteria areně má za sebou první den, Dynamo je druhé

Turnaj 9. tříd pořádaný na konci roku 2023 v pardubické enteria areně má za sebou první hrací den, před druhým a zároveň závěrečným dnem není nic rozhodnuto. Tabulku zatím vede s pěti body Zlín, o bod za nimi je domácí Dynamo. Tři body získaly shodně Vítkovice a Plzeň, bez bodu je zahraniční tým z Drážďan.

HC DYNAMO PARDUBICE – Dresdner Eislowen Juniors 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)

Turnaj 9. tříd pořádaný v pardubické enteria areně začal v pátek ráno soubojem domácího Dynama a zahraničního celku Dresdner Eislowen Juniors. Pardubičtí byli hned od úvodní minuty ve vedení, které postupně navyšovaly, a celkově nasázeli do sítě soupeře sedm branek, po dvou přesných trefách si připsali Choutka s Parakhonkou.

Branky a nahrávky: 1. Andrejko (Vítek), 4. Choutka (Teml), 8. Choutka (Novák), 16. Fiala (Andrejko), 30. Rohlík (Teml), 38. Parakhonka (Hladík), 44. Parakhonka (Hladík) – 21. Bunzel (Sonnabend)

HC Dynamo Pardubice: Vostřák (Vavřina) – Herynk, Čihák, Dubovči, Stejskal, Choutka, Šimánek, Mach, Sekera, Malena – Drábek, Jindřichovský, Andrle, Andrejko, Fiala, Vítek, Teml, Rohlík (C), Novák, Parakhonka, Hladík, Kadlec, Kovář.

Dresdner Eislöwen: Patko (Haas) – Sonnabend (C), Hakelberg, Antmann, Friedrich, Range, Schirmer, Gläser – Bunzel, Stopora, Schulz, Müller, Fatyka, Stamms, Bachmann, Gursinsky, Frömter.

HC Škoda Plzeň – Berani Zlín 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

U druhého duelu si diváci museli na úvodní branku počkat až do závěru druhé třetiny, ve 27. minutě otevřel skóre zlínský Pánek, o minutu později však odpověděl a srovnal plzeňský Bobek. Zlín překlopil vedení zpět na svou stranu ve třetí periodě, kdy rozhodl o vítězství 3:1 brankami Němce s Riedlem.

Branky a nahrávky: 28. Bobek (Blengino) – 27. Pánek, 34. Němec (Hynek, Šimek), 40. Riedl (Zalubil)

HC Škoda Plzeň: Osvald (Beran) – Stupka, Lavička, Souček, Holub, Gofmann, Strnad – Bubenščikov, Bobek, Volf, Hotařík, Hobl, Blengino (A), Matoušek (C), Svoboda (A), Mečl.

Berani Zlín: Holaň (Kovařík) – Číhal, Hynek, Dubec, Spitzer, Tureček – Coufalík, Provazník, Riedl, Marek, Zalubil, Šimek, Pažout, Pánek, Němec, Blaha, Drozd, Man.

Dresdner Eislowen Juniors – HC Vítkovice Ridera 2:8 (1:3, 1:2, 0:3)

Ani druhý zápas na pardubickém ledě se Drážďanům příliš nepovedl. V první třetině ještě dokázaly snížit na rozdíl jedné trefy, Vítkovice si však svůj náskok hlídaly a postupně ho navýšily až na rozdíl šesti branek, o dvě z nich se postaral Muczka.

Branky a nahrávky: 11. Fatyka (Müller), 22. Bunzel (Fatyka) – 4. Douda (Juroš), 5. Vik (Macháč, Kusak), 15. Muczka (Kusak), 18. Kusak (Vik), 22. Noworyta (Juroš), 32. Kozák (Muczka, Janošek), 32. Hrabina (Rattman), 44. Muczka (Juroš)

Dresdner Eislöwen: Patko (Haas) – Sonnabend, Hakelberg, Antmann, Friderich, Range, Schirmer, Gläser – Bunzel, Stopora, Schulz, Müller, Fatyka, Stamms, Bachmann, Gursinsky, Frümter.

HC Vítkovice Ridera: Ořechovský (Kubina) – Kozák, Muczka, Rattman, Burejtka, Macháč, Noworyta, Chuda – Douda, Janošek, Juroš, Jarolím, Kučerňák, Hrabina, Balvín, Vik, Kusak.

HC DYNAMO PARDUBICE – Berani Zlín 2:3 po sam. náj. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Vyrovnanou podívanou nabídlo střetnutí mezi Dynamem a Zlínem, gólový účet odšpuntovali Berani až ve 26. minutě a rychle se dostali do dvoubrankového vedení. Pardubicím ale naopak patřila třetí třetina, ve které srovnaly na 2:2, zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, které se v tomto turnaji jednou hned po remíze v základní hrací době. V dovednostní soutěži byl úspěšný pouze Zlín, zajistil si tak prvenství v tabulce po prvním hracím dnu právě před Pardubicemi.

Branky a nahrávky: 31. Jindřichovský (Čihák), 43. Hladík (Andrejko) – 26. Němec (Hynek), 27. Pažout (Němec), rozh. náj. Hynek

HC Dynamo Pardubice: Vavřina (Vostřák) – Herynk, Čihák, Dubovči, Stejskal, Choutka, Šimánek, Mach, Sekera, Malena – Drábek, Jindřichovský, Andrle, Andrejko, Fiala, Vítek, Teml, Rohlík (C), Novák, Parakhonka, Hladík, Kadlec, Kovář.

Berani Zlín: Kovařík (Holaň) – Číhal, Hynek, Dubec, Spitzer, Tureček – Coufalík, Provazník, Riedl, Marek, Zalubil, Šimek, Pažout, Pánek, Němec, Blaha, Drozd, Man.

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

První den v enteria areně uzavřel duel mezi Vítkovicemi a Plzní. Ridera se dostala dvakrát do vedení, to však ani jednou nedokázala udržet a Škodovka si připsala první výhru na turnaji díky povedené třetí části, v níž zkompletoval hattrick Matoušek.

Branky a nahrávky: 2. Hrabina (Burjetka), 18. Kusak – 3. Blengio (Matoušek), 24. Matoušek (Blengio, Bobek), 29. Matoušek (Blengio, Bobek), 43. Matoušek

HC Vítkovice Ridera: Kubina (Ořechovský) – Kozák, Muczka, Rattman, Burejtka, Macháč, Noworyta, Chuda – Douda, Janošek, Juroš, Jarolím, Kučerňák, Hrabina, Balvín, Vik, Kusak.

HC Škoda Plzeň: Beran (Osvald) – Stupka, Lavička, Souček, Holub, Gofmann, Strnad – Bubenščikov, Bobek, Volf, Hotařík, Hobl, Blengino (A), Matoušek (C), Svoboda (A), Mečl.