HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 1973 1987 1989 2005 2010 2012
13.09.2012
Jan Hrabal

Stávka v NHL? To je citlivé téma, říká Petr Hemský

PARDUBICE — Neustále na telefonu. Tak by se daly charakterizovat poslední týdny sportovního manažera HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Petra Hemského. Musel vyřešit ztrátu útočných es Petra Koukala a Jana Koláře, nepříjemný byl i odchod Daniela Rákose.

Topstory video.

Zda se Východočeši vyrovnají s těmito změnami v kádru, to se teprve uvidí… „„Odešli nám hráči, kteří rozhodovali zápasy, tím myslím Petra Koukala s Janem Kolářem, zařadil bych mezi ně i Daniela Rákose. Přišli noví kluci, kteří by je měli nahradit. Pavel Brendl s Kristopherem Beechem by měli být naší údernou silou, dále jsme smlouvu podepsali s Martinem Šagátem, který tu už vloni působil. Do obrany jsme získali důrazného Jiřího Vašíčka, dobře bruslícího Marka Ďalogu,“ řekl Petr Hemský.

Noví hráči Pardubic

 • Marek Ďaloga (obránce)
  HKm Zvolen
 • Jiří Vašíček (obránce)
  HC Kometa Brno
 • Kristopher Beech (útočník)
  Lukko Rauma
 • Pavel Brendl (útočník)
  Rapperswil-Jona Lakers
 • Jan Semorád
  HC Rebel Havlíčkův Brod
 • Martin Šagát (útočník)
  HC Slovan Ústečtí Lvi

Největším trumfem, alespoň nyní při pohledu na aktuální soupisku HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, by měl být Pavel Brendl, který v minulé sezoně krátce pod Kunětickou horou působil. „Pavel je vyloženě koncovým hráčem. Od něj čekáme, že bude střílet góly a získávat body,“ poznamenal sportovní manažer klubu.

K Pavlu Brendlovi angažoval Kristophera Beecha. „Hledal jsem hráče, který by si s Pavlem rozuměl. Myslím si, že přestože spolu hráli před lety v juniorech, tak mám na ně výborné reference. Toto spojení jsme chtěli a jsme rádi, že se povedlo,“ uvedl.

Velkým tématem posledních týdnů je chystaná výluka v NHL. „To je velmi citlivé,“ opatrně prohlásil. Jasného totiž není vůbec nic… „Stávka zřejmě bude, v sobotu vyprší kolektivní smlouva. Určitě jsme v kontaktu s hráči, chceme maximálně dva hokejisty, jednáme se dvěma útočníky,“ řekl Petr Hemský.

Jedno jméno prozradil. „Tak asi je zřejmé, že se jedná o Aleše Hemského. Druhé jméno bych si zatím nechal rád pro sebe. Je to otázka dalších dní. Hráči by přišli ke konci tohoto měsíce, bude-li stávka v NHL,“ informoval.

Hlavně ať jsou fanoušci spokojení…

Česká extraliga by se mohla těšit na zajímavá jména. Naposledy v sezoně 2004/2005 vyšperkovaly zámořské hvězdy českou nejvyšší soutěž. „Co mám informace z ostatních klubů, tak chtějí jen dva až tři hráče. Jak jsem četl nedávno, že Kladno bude mít devět hokejistů, tak to je asi zcestná věc. Nevím, co by dělali s hráči pod smlouvami, dále by to bylo ekonomicky náročné, co se týče pojištění, samotných platů a dalších nákladů,“ konstatoval Petr Hemský.

Navíc tu je konkurent v podobě Kontinentální hokejové ligy… „Ta se k tomu postavila jednoznačně: buď přijde hráč na celý rok, nebo nemá zájem. Stejné stanovisko zaujala švédská strana,“ nechal se slyšet pardubický sportovní manažer.

Ten si přeje, aby fanoušci chodili spokojeni. „Snad budou mít možnost ocenit náš atraktivní hokej, který chceme hrát. Když budeme hrát dobře, tak toto bude a budu spokojený,“ doplnil Petr Hemský.

×
Dnes v 17:15 | Jun.
HC Dynamo Pardubice
HC Slavia Praha