29.03.2024
Redakce

PREVIEW: Semifinále je tady!

Pardubičtí hokejisté zahájí v neděli 31. března v 17 hodin semifinálovou sérii s Litvínovem! Dynamo vstoupí do boje o finále na domácím ledě, s tradičním soupeřem se v play off utká počtvrté v historii. Zápasu bude předcházet bohatý Fanfest před hlavním vchodem do enteria areny.

Počtvrté v historii vyřazovacích bojů se Dynamo utká s Litvínovem. Dosud se proti sobě dva tradiční kluby postavily v play off třikrát a pokaždé to bylo ve čtvrtfinále. Dvakrát uspěl Litvínov (1992/93, 2014/15) a jednou Pardubice (1988/89).

Dynamo si účast v semifinále vybojovalo skalpem Mountfieldu HK ve čtvrtfinále. Sérii, která nabídla pět vyrovnaných duelů, nakonec Pardubice zvládly v poměru 4:1 na zápasy a následně čekaly na svého soupeře pro další kolo play off.


Litvínov se do semifinále probíjel už z předkola. V něm narazil na Plzeň a nejrychlejším možným způsobem, tedy vítězstvím 3:0 na zápasy, postoupil do čtvrtfinále. V sérii s Kometou se dlouho zdálo, že vítězit budou vždy hosté. „Cheza“ si z Brna odvezla dvě výhry, ale stejnou mincí oplatila v Litvínově Kometa. Pátý zápas v jihomoravské metropoli znovu zvládli lépe černožlutí a následně na třetí pokus uspěli i na domácí půdě. Litvínov tak postoupil do semifinále po výhře 4:2 na zápasy.

V základní části této sezony mělo Dynamo s Litvínovem naprosto vyrovnanou bilanci. Oba týmy získaly ve vzájemných zápasech 6 bodů – jednou vyhrál každý celek doma a jednou na stadionu soupeře. Dynamo v prvním kole sezony porazilo Chemiky v enteria areně 5:1. Potom ale dvakrát na Litvínov nestačilo – na ZS Ivana Hlinky padlo 1:4 a ve 27. kole na domácí půdě 2:4. V posledním střetnutí Pardubičtí zvítězili v Litvínově 3:1.

Litvínov v základní části spoléhal zejména na produktivní bratrskou dvojici. Ondřej a David Kašovi získali dohromady 97 kanadských bodů. V play off pak Vervu táhne britský útočník Liam Kirk, který v devíti zápasech osmkrát skóroval a jednou na gól přihrál.

Fanfest

Oběma domácím zápasům bude předcházet Fanfest před hlavním vchodem do enteria areny, který začne vždy tři hodiny před úvodním buly a nabídne bohatý doprovodný program. V neděli 31. března i v pondělí 1. dubna tak začne shodně ve 14:00. Na co se vše mohou návštěvníci těšit?

 • V neděli bude probíhat focení s Pohárem Jaroslava Pouzara za vítězství v základní části Tipsport extraligy
 • V pondělí autogramiáda Tomáše Kauta, Michala Hrádka a Davida Honzíka
 • Soutěž Betano Power Shot – hokejová střelnice s měřením tvrdosti střely
 • V pondělí virtuální realita ve stánku Komerční banky, banky českého hokeje
 • Stánek GotAuthentic s unikátními suvenýry
 • Stiga hokej
 • Malování na obličej
 • Rozšířený sortiment cateringu – klobásy a krkovice na grilu, trhané vepřové maso v bulce s BBQ omáčkou

Veškeré podrobnosti naleznete v článku ZDE.

Informace pro fanoušky

Před startem play off došlo ke změně návštěvního řádu enteria areny!

Přijďte na zápasy vyřazovacích bojů s dostatečným časovým předstihem, u vstupů do areny mohou probíhat namátkové kontroly a odbavení u turniketů může trvat déle než bylo zvykem v základní části. Platí zákaz vnášení vlastního občerstvení do enteria areny, respektujte prosím toto nařízení a vyhněte se tak zbytečným prodlevám při odbavení. Děkujeme, že respektujete návštěvní řád enteria areny.

První dva semifinálové duely bude sledovat zaplněná enteria arena. V souvislosti s tím vyzýváme fanoušky, aby na hokej vyrazili s předstihem. Vyhnete se tak možné dopravní špičce. Včasným příchodem navíc nikomu z návštěvníků nenarušíte jeho sportovní zážitek. Brány enteria areny otevírají tradičně hodinu před úvodním buly.

Parkování

K parkování můžete využít do vyprodání kapacity místa na parkovišti E, za cenu 300 Kč si je můžete zakoupit od sobotních 12:00 ZDE. Parkování pro vozíčkáře přímo v areálu enteria areny je v současné době možné s kapacitou 6 parkovacích míst. V ulici U Stadionu jsou momentálně dopravní omezení, část ulice od závor parkoviště u enteria areny k Sukově Třídě je zjednosměrněná. Ze Sukovy Třídy tak nelze odbočit na ulici U Stadionu!

Ohledně parkování doporučujeme prostudovat si web statutárního města Pardubice, kde informace o parkování v centru najdete ZDE. V blízkosti enteria arény je také obchodní centrum Palác Pardubice, které nabízí kryté parkoviště. Více informací ZDE.

Tipsport extralístky

Před prvním semifinálovým utkáním Dynama s Litvínovem a v jeho průběhu se fanoušci budou moci vyfotit v instagramovém rámečku, se kterým se po stadionu bude pohybovat promo tým Tipsportu. Během komerční pauzy v každé třetině pak bude ze všech fotek na multimediální kostce nad ledem náhodně vylosován jeden výherce. Výše odměn graduje v průběhu zápasu stejně jako dění na ledě, o hlavní výhře v podobě lístků na Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se tak rozhodne až v závěrečné třetině.

Odměny pro výherce:

 • 1. třetina – 1000 Netů
 • 2. třetina – 2000 Netů
 • 3. třetina – 3000 Netů + 2 vstupenky na MS 2024

Každý výherce navíc od Tipsportu získá dárkovou tašku