15.06.2020
Redakce

Ondřej Vála je novou tváří v naší defenzivě

Pardubice dále posilují své řady. Po pěti letech v zámoří se vrací do našeho klubu nadějný bek Ondřej Vála.

Dvaadvacetiletý obránce Ondřej Vála se připojil k hokejovému klubu Dynamo Pardubice. Rodák z Kolína sbíral posledních pět let zkušenosti v zámoří, prošel celky Kamloops Blazers a Everett Silvertips z WHL a poslední dva roky působil střídavě v Texas Stars v AHL a Idaho Steelheads v ECHL.

„Ondra se vrací po letech v zámoří, prošel naším mládežnickým systémem. Jeho charakterové vlastnosti známe, doufáme, že si brzy zvykne na přechod na širší kluziště a pomůže nám ještě více zkvalitnit naše obranné řady. Jeho věk ho předurčuje k delší budoucnosti v našem klubu,“ prohlásil člen představenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.

Ondřej Vála má zkušenosti z pardubických mládežnických kategorií. Zahrál si i v mládežnických reprezentačních výběrech a na dvou mistrovstvích světa hráčů do 20 let. „Byla to dlouhá doba, co jsem byl pryč. Před svým odchodem jsem odehrál rok v juniorské soutěži tady, mám na ten čas krásné vzpomínky. Po pěti letech je příjemné být zpátky. Cítím se tu jako doma, znám tu spoustu lidí, což je skvělý pocit,“ uvedla nová posila Ondřej Vála.