Marek Tomica si za zákrok na Rostislava Marosze nezahraje čtyři utkání 

Marek Tomica si za zákrok na Rostislava Marosze nezahraje čtyři utkání

09.12.2017 | Tisková zpráva ČSLH

PARDUBICE — Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Marka Tomici na protihráče Rostislava Marosze, za který mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov v pátek 8. prosince 2017 uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.

ONLINE VSTUPENKY

Po prostudování videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který krátce předtím nahodil puk do útočného pásma a podle Pravidel ledního hokeje byl považován za hráče v držení kotouče. Když se protihráč pokusil blížícímu se střetu pohybem do středu hřiště vyhnout, hráč aktivně vystoupil proti směru jeho jízdy, oddělil ruku od těla a prokazatelně ho zasáhl do oblasti hlavy a krku.

Vzhledem k tomu, že měl hráč o situaci dobrý přehled, musel si být přitom vědom, že při podobně vedeném zákroku dojde s velkou pravděpodobnosti k zásahu hlavy nebo krku, a to – s přihlédnutím k rychlosti protihráče – i s rizikem vážného zranění. Pouze šťastnou souhrou okolností nebyly následky střetu vážnější než dva přeražené zuby, uvedené v zápise o utkání.

Předseda disciplinární komise ELH proto potrestal hráče Marka Tomicu (Piráti Chomutov) zákazem činnosti na čtyři soutěžní utkání nepodmíněně.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři