22.09.2023

Kanonýr dorostu David Krčál po vítězném derby: Zlomovým momentem byl gól na 4:1

David Krčál patří k tahounům dorosteneckého týmu Dynama, kterému se v úvodu sezony daří. Šestnáctiletý útočník otevřel skóre čtvrtečního východočeského derby a s osmi brankami je nejlepším střelcem družstva. V souboji s Hradcem Králové si připsal také dvě asistence, nemalou měrou tedy přispěl k jednoznačnému vítězství 7:2.

Krčál poosmé v rámci tohoto ročníku Extraligy dorostu udeřil v páté minutě střetnutí s regionálním rivalem, do sítě efektivně usměrnil Mackův pokus. Ve 12. minutě duelu hraného v malé hale enteria areny domácí vedli už 3:0, a to díky trefám Václava Josky a Dominika Drábka. „Myslím, že se nám první třetina povedla. Dali jsme góly, takže jsme šli do důležitého vedení,“ ohlíží se Krčál za úvodní periodou.

Hosté do přestávky přece jen snížili, když přesilovku využil kapitán Mountfieldu Tobiáš Vítek. Klíčová situace ve vývoji utkání přišla dle slov vysokého kanonýra ve 26. minutě, kdy poprvé skóroval Vít Macek: „Zlomovým momentem zápasu byl podle mě gól na 4:1, díky kterému jsme soupeři odskočili znovu o tři branky. Už jsme věděli, že to máme ve svých rukou a utkání můžeme dohrát k vítězství.“

To se skutečně podařilo, mimo jiné díky dalšímu zásahu ze 36. minuty v podání Macka, jenž se čtyřmi góly a devíti asistencemi vládne kanadskému bodování pardubického týmu. Letní posila z Jihlavy je členem první útočné formace společně s kapitánem Tomášem Rolinkem a právě Davidem Krčálem. Ten hovoří o souhře v lajně takto: „Myslím si, že jsme dobře sehraní, protože jsme si na sebe už zvykli. Doufám, že v těchto výkonech budeme pokračovat i nadále.“

Nejen tito tři hokejisté prožívají produktivní začátek soutěže. Jejich spoluhráč Drábek totiž ve svých čtrnácti letech zaznamenal v derby hattrick, který dokonal góly ze 42. a 55. minuty. Mezitím překonal jinak kvalitně chytajícího Matěje Tuláčka, jemuž se podařilo zneškodnit i Vondruškovo trestné střílení, v královéhradeckém oslabení Ondrej Páleník. Krčál navzdory některým zaváháním hodnotí udržení a následné navýšení náskoku ve skóre kladně: „Ve druhé a třetí třetině jsme si to dobře pohlídali, přestože tam byly nějaké chyby.“

Aktuálně jedenáctibodový forvard si je vědom toho, že spolu s ostatními svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse může některé aspekty hry zlepšovat: „Máme určité výpadky v obraně, například v oslabení. Také bychom měli méně často faulovat. Musíme se připravit tak, abychom tyto chyby nedělali.“ Sám Krčál se ve čtvrtek na trestné lavici objevil celkem třikrát.

Přesto lze vstup do sezony z jeho strany považovat za velmi vydařený. „Jsem rád, že jsem pomohl týmu k další výhře,“ uzavírá pozápasový rozhovor. Jednalo se o čtvrté vítězství, jedinou porážku dorostenci Dynama utrpěli v Třinci. Výjezd do Moravskoslezského kraje čeká lídra tabulky extraligové skupiny B rovněž tuto sobotu. Od 17 hodin má v Ostravar Aréně na programu zápas proti Vítkovicím.