13.05.2019
Jan Hrabal

Jaromír Kverka podepsal smlouvu, Ladislav Lubina pokračuje

PARDUBICE — Dynamo již zná nové vedení svého sportovního úseku, jeho šéfem se stal Jaromír Kverka, trenérem A týmu zůstává Ladislav Lubina. Oba spolupracovníci již pracují na přípravě nové sezony a také na doplnění kádru.

„Pan Jaromír Kverka v pondělí podepsal smlouvu o výkonu funkce sportovního manažera. Jsem rád, že jsme se rychle domluvili na vzájemné spolupráci, stejně tak, že na trenérské pozici pokračuje Ladislav Lubina,“ řekl předseda představenstva Martin Sýkora.

„Pardubice jsou tradičním extraligovým městem a jejich loňské postavení vůbec neodpovídá jménu a tradici klubu. Nový sportovní manažer Jaromír Kverka začal intenzivně pracovat na posílení týmu. Dalším cílem je dodržování stabilizačního plánu. Naším společným cílem je, aby si akcionáři, partneři, fanoušci i všichni tady uvnitř mohli za rok říci, že sezona byla dobrá a že se těší na další,“ doplnil nový šéf klubu.

Sportovní manažer Jaromír Kverka vnímá nové angažmá v Dynamu jako příležitost. „Přicházím s velkým respektem. Pardubice mají tradici, ale nebojím se toho a výzvu přijímám. Chci využít své zkušenosti a pomoci ke zlepšení,“ řekl krátce po podpisu smlouvy.

„Musíme jednat rychle. Podepsali jsme novou smlouvu s Ladislavem Lubinou na funkci trenéra, teď si musíme na dva na tři dny sednout a zavřít se do kanceláře. Nastavíme politiku, kterou budeme v hráčských přestupech chtít dělat. Vím, že mnoho volných hráčů již není, ale kádr budeme chtít doplnit tak, aby trenér byl spokojený a vše fungovalo,“ doplnil.

Trenérem A týmu zůstává Ladislav Lubina. „Jsem rád, že zde mohu pokračovat a na novou sezonu v Pardubicích se moc těším. Doba posledních týdnů byla hektická, po baráži se udála spousta změn. Nyní si vše sedá, domlouváme si pravidla fungování, věřím, že nebudeme mít žádný problém a že nastolíme taková pravidla, aby byl pardubický fanoušek v sezoně spokojený,“ řekl kouč.

Letní příprava by podle něj měla začít v pondělí 20. května. „V úvodu maximálně zapracujeme na obecné vytrvalosti, poté půjdeme více do kvality a intenzity. Budu se snažit letní přípravu nachystat tak, aby byla pestrá a nebyla jednotvárná. Je třeba, aby hráče bavila a aby lépe snášeli dřinu,“ doplnil kouč.