27.03.2009
Jan Hrabal, fotografie Vladimír Škorpík

Jan Snopek získal Cenu klubu fair play

PRAHA — Zajímavé oceněné získal kapitán hokejistů HC Moeller Pardubice Jan Snopek. Od klubu fair play získal Děkovný dopis za čin za to, že v říjnovém utkání ve Znojmě opravil chybný výrok arbitrů, kteří nesprávně rozhodli ve prospěch pardubického mužstva.

V utkání 17. kola hokejové O2 extraligy tleskal znojemský stadion pardubickému kapitánovi ve druhé třetině. Domácí hokejisté vedli 5:3 a hráli v oslabení. A najednou přišel okamžik, který se v dnešním sportu jen tak nevidí.

Hlavní rozhodčí Šindler totiž chtěl vyloučit znojemského útočníka Tomáše Demela za vyhození puku. Na světelné tabuli už dokonce svítil dvouminutový trest. Jenže Snopek přijel za sudím a přiznal se, že puk tečoval rukavicí. „Ani na okamžik jsem nezaváhal. Jel jsem rozhodčímu situaci vysvětlit. On to vzal a trest zrušil,“ řekl po tomto utkání Jan Snopek.

Jan Snopek

Tímto férovým gestem připravil Moeller o výhodu dvojnásobné přesilovky. „Přiznal bych něco podobného proti každému soupeři. Prostě hokej má taková pravidla, a to by měli hráči ctít,“ tvrdil kapitán HC Moeller Pardubice.

„Ani si nevybavím, kdy jsem něco podobného zažil. Klobouk dolů před ním. Spousta hráčů by to neudělala,“ reagoval tehdy po zápase útočník Demel.

Spolu s pardubickým obráncem byli oceněni klubem fair play i hokejisté Jiří Dopita a Jaroslav Kameš. Hlavní cenu obdržel Jaroslav Pouzar za celoživotní postoj.