HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
06.01.2012
Jan Hrabal

Aleš Píša pálil ostrými, beci se proti Kladnu činili nejen v přesilovkách

PARDUBICE — Dva kanadské body získal v dnešním utkání s Kladnem obránce Aleš Píša. Pardubický odchovanec nejprve vstřelil v 8. minutě gól na 2:1, v závěru utkání jeho ostrou ránu tečoval Petr Koukal a Pardubice vyhrály 5:2.

Extraligové statistiky Aleše Píši v sezoně 2011/2012
Zápasy Branky Nahrávky Body +/− Tr. min.
33 4 11 15 3 30

Pardubičtí hokejisté přitom do dnešního duelu nevstoupili rozhodně šťastně, Východočeši inkasovali z první šance soupeře poté, co neproměnili zajímavou gólovou příležitost na samém startu do utkání.

„Dá se říci, že po prvním gólu jsme byli nervózní, hned ve druhé minutě jsme inkasovali, to bylo hodně nepříjemné. Pak jsme ale dokázali odpovědět a uklidnili se,“ hodnotil nakonec povedený zápas Aleš Píša.

„Druhá třetina byla taková, že jsme si jakoby mysleli, že to půjde samo. Dali jsme nohu z plynu a podle toho to také vypadalo. Do třetí třetině jsme šli s jistou hrou odzadu a povedlo se nám to,“ pokračoval čtyřgólový střelec Pardubic v této sezoně.

Pardubice inkasovaly první gól, to se nestalo v této sezoně poprvé… „Je to vždycky nepříjemné, byli jsme trošičku nervóznější, ale rychle jsme to otočili. To nám hodně pomohlo!“ nechal se slyšet Aleš Píša.

Pardubice během necelých pěti minut v první třetině třikrát skórovaly a otočily z 0:1 na 3:1. „Tohle vedení pro nás ještě nebylo dostatečné, takový stav bohužel dokážeme sami prohrát. Ale jakmile to bylo 4:1, tak to bylo daleko lepší,“ glosoval pardubický obránce.

Hlídáme si náskok pod námi

Dvakrát se po jeho ráně od modré puk třepetal v síti. „Prostě to tak nějak vyšlo. Snažím se střílet, kluci se snaží stínit, trenéři nám říkají, že máme pálit, tak se o to pokoušíme, Jsme rádi, že se nám to povedlo,“ poznamenal nejzkušenější pardubický bek, který dnes odehrál 582. zápas v naší nejvyšší soutěži.

V Pardubicích nepadají často góly od obránců, dnešní zápas byl tak trochu výjimkou, kdy dvě z pěti branek obstarali beci. Kromě Aleše Píši se ještě trefil Jan Kolář, také on se prosadil v přesilovce. „Útočníci jsou slepí, neumí nám to nahrát na modrou jako v jiných týmech,“ rozesmál se zkušený obránce.

Z Východočechů čiší pohoda. Pardubičtí hokejisté vyhráli osmý zápas z posledních devíti. „Myslím si, že to je na nás i vidět. Člověk si pak víc dovolit, na ledě to poznáte. Když se prohrává, tak puky odskakují a celkově hra nevypadá dobře,“ řekl Aleš Píša.

Bodová série vyslala Pardubice na třetí místo extraligové tabulky, Východočeši přeskočili jihočeský Mountfield, který prohrál na ledě Komety Brno. „Hned po zápase jsme se dívali na tabulku a byli jsme stále čtvrtí,“ pousmál se pardubický bek.

„Sledujeme náskok pod námi a kontrolujeme si naše umístění. Díváme se dolů, potřebujeme vyhrávat, abychom udrželi postavení v první čtyřce,“ doplnil obránce HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.