08.10.2010
(HoH)

Ach ta koncovka, zoufal kouč Jandač

PARDUBICE — Venku a doma jako den a noc. Hokejisté HC Eaton Pardubice trpí nevyrovnanými výkony a mizernou koncovkou. V tabulce jsou sice v její horní polovině, přesto mají trenéři o čem přemýšlet. Třeba nad produktivitou… „V ní jsme jaloví,“ souhlasí trenér Josef Jandač.

Právě na spalování šancí shořeli dnes pardubičtí hokejisté. V duelu se Slavií promarnil Eaton přehršel jasných příležitostí. Východočeši se do nich dostávali, ale proměnit je až na dvě výjimky nedokázali.

Pardubicím se nepovedla první třetina. V ní prohrály na střely 10:18 a Slavia dokázala využít dvě přesilovky, tu druhou v čase 19:59. „První část hry nám prohrála zápas. Náš projev v ní byl zcela odlišný od druhé a třetí,“ říká Josef Jandač.

Od prostředního dějství vidělo téměř 9500 diváků v pardubické ČEZ Areně jiné mužstvo v bílých dresech. Domácí se snažili dobývat slávistickou branku, v ní ale nechali spíše vynikat gólmana Kopřivu.

„Od druhé třetiny jsme trochu promítali sestavou, kluci začali hrát, dostávali se do šancí a mohli se zápasem něco udělat,“ nechává se slyšet kouč Jandač. Ten spojil útočníky Jana Koláře, Petra Koukala a Jana Starého a ti se mu odvděčili aktivním projevem.

I tak ale doma Pardubice potřetí v řadě prohrály. V tabulce zápasů hraných na vlastním kluzišti propadl Eaton na jedenáctou příčku. Pardubice získaly ve své aréně pouze čtyři body ze dvanácti možných.

„Poslední dobou v domácích zápasech vždy dostaneme první gól. A před vlastním publikem to neumíme otáčet,“ smutně konstatuje trenér HC Eaton Pardubice s tím, že tým brzdí nízké procento střelecké úspěšnosti.

A přitom venku to jde. Z pěti duelů na cizích stadionech dokázali Východočeši čtyřikrát bodovat a to hráli třikrát v řadě na stadionech vedoucích týmů! „Možná, že se pak vždycky vrátíme uspokojení, že jsme přivezli od soupeře body a myslíme si, že to doma půjde samo,“ dodává Josef Jandač.