Ondřej Kacetl: Klobouk dolů před našimi fanoušky!

24.04.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — S „půlzápasovou“ nulou při celkové úspěšnosti zákroků 94,26 % a průměrem 1,70 obdržené branky na zápas zakončil extraligovou baráž Ondřej Kacetl. V prolínací soutěži vychytal tři čistá konta, po jejím skončení se i jemu obrovsky ulevilo, že Pardubice neztratily přívlastek „extraligové“.

Zatímco baráž v roce 2017 „dohrával“ cestou z dovolené, tu letošní si musel pěkně oddřít. „Možná to přece jen bylo jednodušší v letadle, tehdy jsem přistál a dozvěděl jsem se, že to kluci udělali. Celkově ta letošní baráž a sezona byly těžké…“ řekl osmadvacetiletý brankář.

Jak důležitá byla podpora fanoušků pro celou baráž?
„Chtěl bych všem hlavně moc poděkovat. Lidé nám vytvořili fantastickou atmosféru, chodili na všechna utkání v neskutečných počtech a vygradovalo to právě v baráži. Tolik by jich nikde nechodilo – klobouk dolů!“

Čím to, že jste baráž až takhle zvládli?
„Vytvořili jsme fantastickou partu – odehráli jsme ji perfektně. Myslím si, že nikdo neměl v historii patnáct bodů po pěti kolech prolínací soutěže. Z devíti zápasů taky nikdo nezískal osm výher. To je hezké… Troufnu si říci, že v prvních zápasech nám tam napadlo mnoho gólů a vyhrávali jsme výsledkově rozdílem třídy, ač to na ledě třeba i tak nevypadalo. Chytalo se mi dobře, klukům děkuji, jak hráli a pomáhali.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Proč to v sezoně nešlo a když šlo do tuhého, tak ano?
„Vůbec nechci snižovat výkony soupeřů, ale nehráli jsme proti top extraligovým soupeřům. Chytalo se mi v baráži úplně jinak. Nás celou sezonu trápila koncovka a teď jsme najednou stříleli góly, to nám také moc pomohlo. Když jsme v základní části obdrželi dvě branky, tak bylo skoro po zápase, tady nám to tam dost padalo. Kluci po úvodních výhrách získali sebevědomí a lepilo jim to, jak se říká.“

Jak jste chystal na baráž?
„Klasicky jako vždy. Samozřejmě hlavně na začátku jsem měl respekt k soupeři a byl i nervózní. Ale jak jsme stříleli branky, tak to postupně rychle opadávalo, chytalo se mi lehčeji jak v sezoně. Já měl před baráží zranění, chytat jsem nemohl a opravdu jsem se zodpovědně připravil.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Jak silně ji ovlivnila první branka v první minutě prvního utkání?
„Byl to gól na nohou a díky bohu za něj. Obrovsky nám pomohl, kdybychom čekali na trefu půl zápasu, bylo by to horší.“

Konec dobrý, všechno dobré, to úplně neplatí, že?
„Sezona byla jako celek špatná, to si všichni uvědomujeme. Musíme si z ní vzít dobré i špatné věci. Baráž ale podle mě ukázala charakter kabiny, hlavně v jejím úvodu mančaft prokázal svou sílu. Na tom bychom měli stavět do další sezony.“