Tesla Pardubice - mistr ligy 1988/89

Ačkoli se mistrovská sestava nijak zásadně nezměnila, ani druhý titul se obhájit nepodařilo. Před další sezonou povýšil z pozice asistenta na prvního trenéra legendární pardubický hráč Vladimír Martinec. Snad to bylo jeho kouzlo osobnosti, co tým znovu pozvedlo na vrchol. V základní části Tesla prohrála jen pět zápasů a ovládla ji s náskokem deseti bodů před Duklou Trenčín a třinácti před Duklou Jihlava. Dosáhla při tom impozantního skóre 158:95.

Oporou byl znovu brankář Dominik Hašek, který už měl i bohaté reprezentační zkušenosti. Mezi útočníky hráli ve vynikající formě zejména Jiří Šejba s Otakarem Janeckým. Odborníci se však shodovali zejména v tom, že Tesla byla týmem bez slabin. Potvrdila to i v play-off. Čtvrtfinále s Litvínovem i semifinále se Spartou Praha vyhrála hladce 3:0 na zápasy.

Finále pak přineslo úžasný duel útočníka Vladimíra Růžičky s brankářem Dominikem Haškem. Týmové pojetí Tesly však nerozvrátili ani vojáci z Trenčína. Vladimír Martinec ozdobil první sezonu na postu hlavního trenéra cenným titulem.

Finálové výsledky: Tesla Pardubice – Dukla Trenčín 4:3, 3:1, 2:4, 4:1.

Sestava mistrovského týmu:

Brankáři: Dominik Hašek a Libor Barta, obránci Jan Filip, Miloš Hrubeš, Pavel Marek, Stanislav Mečiar, František Panchártek ml., Jiří Seidl, Tomáš Srnka, Martin Střída, Petr Vršanský, útočníci Jan Czerlinski, Zdeněk Čech, Radim Haupt, Libor Herold, Otakar Janecký, Jiří Jiroutek, Ludvík Kopecký, Petr Koreček, Jiří Kovařík, Richard Král, Ladislav Lubina, Jiří Lupoměský, Evžen Musil ml., Jiří Šejba, Robert Vršanský. Trenéři Vladimír Martinec a Vladimír Šťastný.