Tesla Pardubice - mistr ligy 1986/87

Čtrnáct let museli pardubičtí fanoušci čekat na další triumf. Za tu dobu se vystřídali čtyři hlavní trenéři – Florián Střída, Otakar Mareš, Zdeněk Uher a Karel Franěk – a Tesla stále patřila k nejlepším ligovým týmům. Vybojovala dvě druhá a čtyři třetí místa, vychovala několik špičkových reprezentantů, ale na titul nedosáhla.

V sezoně 1984/85 se z asistenta posunul na pozici hlavního kouče Karel Franěk. Bylo to poprvé, kdy mužstvo vedl trenér, který v minulosti za Pardubice nehrál ligu. Navázal na společnou práci se Zdeňkem Uhrem a během tří sezon dovedl své svěřence ke druhému titulu v historii. Měl totiž v sestavě jeden dosud nevybroušený klenot: výjimečného brankáře Dominika Haška. A k němu řadu tvořivých, a hlavně pro kolektiv bojujících hráčů.

Základní část Tesla vyhrála o pět bodů před Spartou Praha a o sedm před Duklou Jihlava. Ve finále znovu vyzvala Duklu Jihlava, v té době už jedenáctinásobného mistra ligy. Zlatý gól kapitána Jana Levinského padl v 71. minutě rozhodujícího pátého zápasu před vyprodanou pardubickou halou.

Finálové výsledky: Tesla Pardubice – Dukla Jihlava 6:1, 1:6, 1:0, 2:3, 3:2.

Sestava mistrovského týmu:

Brankáři Dominik Hašek a Michal Kopačka, obránci Radomír Brázda, Miloš Hrubeš, Jan Levinský, Pavel Marek, Stanislav Mečiar, Petr Prajsler, Jiří Seidl, Martin Střída, útočníci Miroslav Bažant, Zdeněk Čech, Ladislav Dinis, Libor Herold, Ondřej Heřman, Petr Chlupáč, Otakar Janecký, Jiří Jiroutek, Ludvík Kopecký, Jiří Kovařík, Evžen Musil ml., Josef Slavík, Jiří Šejba a Robert Vršanský. Trenéři Karel Franěk a Horymír Sekera.