MS Vídeň 1987

Ve dnech 17. dubna až 3. května 1987 se uskutečnily světový i evropský šampionát ve Vídni. Z osmi týmů postoupily první čtyři do finálové skupiny, ve které se předchozí výsledky nezapočítávaly. Výsledky vzájemných utkání evropských týmů, sehraných v první části, stanovily pořadí mistrovství Evropy.

Čs. tým nejprve porazil Finsko 5:2 (gól Jiří Šejba), remizovalo s Kanadou 1:1, vyhrálo nad Švédy 3:2 (Libor Dolana) a prohrálo se SSSR 1:6 (Libor Dolana). Na závěr v základní skupině zdolal Švýcarsko 5:2 (Libor Dolana 2), SRN 5:2 (Libor Dolana) a USA 4:2.

Ve finálové fázi potom remizoval se Švédskem 3:3 (Libor Dolana), porazil Kanadu 4:2 a prohrál se SSSR 1:2.

Nejlepším brankářem mistrovství světa byl vyhlášen Dominik Hašek a zařazen byl i do All Stars. Z pardubických odchovanců na šampionátu startovali Dominik Hašek, Jiří Šejba a Libor Dolana.

Sestava:

Dominik Hašek, Jaromír Šindel, Karel Lang – Mojmír Božík, Jaroslav Benák, Luděk Čajka, Miloslav Hořava, Antonín Stavjaňa, Bedřich Ščerban, Drahomír Kadlec – David Volek, Jiří Hrdina, Jiří Doležal, Jiří Šejba, Dušan Pašek, František Černý, Petr Rosol, Vladimír Růžička, Igor Liba, Libor Dolana, Jiří Kučera, Petr Vlk, Rostislav Vlach. Trenéři Ján Starší a František Pospíšil.

Konečné pořadí:

1. Švédsko
2. SSSR
3. ČSSR
4.Kanada
5. Finsko
6. SRN