MS Tampere 2022

Od 13. do 29. května 2022 se hrálo v Helsinkách a Tampere, kde se rozhodovalo o medailích. Po deseti letech si jednu z nich odvezla i česká reprezentace. Z účasti na šampionátu byly vyloučeny týmy Ruska a Běloruska a nahradily je Francie a Rakousko. Šestnáct účastníků bylo rozděleno do dvou skupin po 8 týmech, čtyři potom postoupily do čtvrtfinále.

Český tým nejprve porazil Velkou Británii 5:1 (dva góly Matěj Blümel), prohrál se Švédskem 3:5 (Matěj Blümel, David Krejčí) a po samostatných nájezdech i s Rakouskem 1:2. Potom zdolal Lotyšsko 5:1 (Michael Špaček), Norsko 4:1 a USA 1:0 (Matěj Blümel). Na závěr prohrál s Finskem 0:3.

V play off Češi vyřadili Německo po výsledku 4:1 (David Krejčí). V semifinále však nestačili na Kanadu a prohráli 1:6 (David Krejčí). V utkání o bronz rozstříleli USA 8:4 zejména zásluhou šesti gólů v poslední třetině.

Pardubice reprezentoval odchovanec Matěj Blümel. Pardubický dres však v minulosti oblékali i Karel Vejmelka, Marek Langhamer, Jan Ščotka, David Krejčí a Michael Špaček.

Sestava:

Karel Vejmelka, Lukáš Dostál, Marek Langhamer – Filip Hronek, Radim Šimek, Jan Ščotka, Jan Kundrátek, David Jiříček, David Sklenička, Michal Jordán, Michal Kempný – David Pastrňák, Roman Červenka, David Krejčí, Matěj Blümel, Jakub Vrána, Tomáš Hertl, Jiří Smejkal, Matěj Stránský, Michael Špaček, Dominik Simon, Jiří Černoch, Jakub Flek, Hynek Zohorna, David Kämpf. Trenéři Kari Jalonen

Konečné pořadí:

1. Finsko
2. Kanada
3. Česká republika
4. USA
5. Švýcarsko
6. Švédsko