MS Stockholm 1989

Švédská města Södertälje a Stockholm byla 15. dubna až 1. května dějištěm mistrovství světa a Evropy. Z osmi týmů postoupily čtyři do finálové skupiny. Do mistrovství Evropy se započítaly pouze zápasy mezi evropskými týmy.

Náš národní tým nejprve jen remizoval se SRN 3:3, pak porazil Finsko 3:1, Polsko 15:0 (gól Otakar Janecký), USA 5:4 (Otakar Janecký), prohrál se SSSR 2:4 (Otakar Janecký), remizoval se Švédskem 3:3 (Otakar Janecký) a podlehl Kanadě 2:4. Ve finálové skupině po velkém boji prohrál se SSSR 0:1, ale k bronzu pomohlo vítězství nad Švédy 2:1. Závěrečná porážka s Kanadou 3:4 už na tom nic nezměnila.

Ve všech zápasech chytal Dominik Hašek, který byl vyhlášen nejlepším brankářem šampionátu a byl zařazen do All Stars. Pardubický hokej reprezentovali i Otakar Janecký a Jiří Šejba.

Sestava:

Dominik Hašek, Jaromír Šindel, Petr Bříza – Jerguš Bača, Leo Gudas, Drahomír Kadlec, František Kučera, Bedřich Ščerban, Jiří Látal, František Procházka, Antonín Stavjaňa – Otakar Janecký, Jiří Šejba, Jiří Doležal, Tomáš Jelínek, Zdeno Cíger, Oto Haščák, Vladimír Růžička, Jiří Kučera, Vladimír Svitek, Oldřich Válek, Rostislav Vlach, Robert Kron

Konečné pořadí mistrovství světa:

1. SSSR
2. Kanada
3. ČSSR
4. Švédsko
5. Finsko
6. USA

Konečné pořadí mistrovství Evropy:

1. SSSR
2. Švédsko
3. ČSSR
4. Finsko
5. Polsko
6. SRN