HC Moeller Pardubice - mistr ligy 2004/05

Dvanáctý ročník české hokejové extraligy se hrál v sezoně 2004/05. Díky výluce v NHL se v řadě týmů objevily hvězdy světového formátu, zejména ty české a slovenské. Výrazně posílil také pardubický Moeller. Výhodou však bylo, že se s výjimkou Michala Rozsívala jednalo o odchovance Milana Hejduka, Aleše Hemského a Jana Bulise. Jaké bylo překvapení, když tým poprvé vyhrál až v 7. kole… To už střídačku opustil trenér František Výborný, kterého nahradil Vladimír Martinec.

Jako mávnutím kouzelného proutku Moeller začal vyhrávat. Z posledního místa postoupil na třetí se ztrátou pouhých sedmi bodů na Zlín a pěti na Spartu. V kanadském bodování základní části obsadili první tři místa Michal Mikeska, Milan Hejduk a Jan Bulis. V play-off Pardubice přešly přes Kladno a Liberec až do finále. V něm si hladce poradily se Zlínem. Bodování play-off vyhrál Aleš Hemský, třetí skončil Petr Průcha a šestý Jan Bulis.

Finálové výsledky: HC Moeller Pardubice – Hamé Zlín 4:2, 4:1, 2:0, 3:2.

Sestava mistrovského týmu:

Brankáři Ján Lašák, Jaroslav Kameš a Alexandr Hylák, obránci Petr Čáslava, David Havíř, Jan Kolář, Tomáš Linhart, Petr Mudroch, Andrej Novotný, Tomáš Pácal, Michal Rozsíval, Jan Snopek, Michal Sýkora, Michal Vyhlídal, útočníci Tomáš Blažek, Jan Bulis, Jiří Cetkovský, Tomáš Divíšek, Jiří Dopita, Milan Hejduk ml., Aleš Hemský, Jan Kolář, Lubomír Korhoň, Petr Koukal, Michal Mikeska, Ĺubomír Pištek, Petr Průcha, Tomaž Razingar, Tomáš Rolinek, Jaroslav Roubík, Jan Starý, Petr Sýkora a Michal Tvrdík. Trenéři Vladimír Martinec a Jiří Šejba.