HC Eaton Pardubice - mistr ligy 2009/10

V sezoně 2008/09 tým převzal zkušený trenér Václav Sýkora. Jako hráč získal pět titulů s Kladnem, jako trenér jeden se Spartou. Pardubice v prvním roce posunul o sedm příček vzhůru. A potom narazil na poklad. Dominik Hašek se po zisku druhého Stanley Cupu s Detroitem vrátil domů do Pardubic. Nestárnoucí gólman i ve 45 letech podával famózní výkony a týmu HC Eaton Pardubice vychytal už třetí titul.

V základní části Eaton obsadil třetí místo o deset bodů za Plzní a se stejným ziskem jako Zlín. Pozoruhodné však bylo o 48 gólů aktivní skóre, na němž se podíleli mimořádně produktivní střelci. Nikoli jedinci, ale všechny útoky jako celek.

První zápas play-off Eaton doma prohrál s Třincem 1:3. Potom následovala nevídaná jízda: rekordní série dvanácti vítězství v řadě! Petr Sýkora byl nejlepším střelcem play-off, Dominik Hašek nepřekonatelným gólmanem. Zlatou tečkou byl gól Radovana Somíka v první minutě prodloužení závěrečného zápasu ve Vítkovicích.

Finálové výsledky: HC Eaton Pardubice – HC Vítkovice 4:1, 1:0, 5:2, 3:2

Sestava mistrovského týmu:

Brankáři: Dominik Hašek, Martin Růžička, Vladislav Koutský, Filip Landsman, obránci Petr Čáslava, Marek Drtina, David Havíř, Jeff Jillson, Václav Kočí, Jan Kolář, Aleš Křetínský, Aaron MacKenzie, Kevin Mitchell, Petr Mocek, Jakub Nakládal, Aleš Píša, Martin Richter, Michal Šeda, útočníci Tomáš Bláha, Jan Buchtele, Jiří Cetkovský, Tomáš Divíšek, Colby Genoway, Michal Klejna, Jan Kolář, Petr Koukal, Robert Kousal, Lukáš Nahodil, Lukáš Pilař, Adam Pineault, Libor Pivko, Lukáš Radil, Daniel Rákos, Jan Semorád, Radovan Somík, Jan Starý, Filip Stoklasa, Petr Sýkora, Rastislav Špirko a Tomáš Zohorna. Trenéři Václav Sýkora a Jan Votruba.