HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - mistr ligy 2011/12

Pardubickému týmu se ještě nikdy nepodařilo obhájit titul. Po triumfu v roce 2010 odešel trenér Václav Sýkora, protože neodolal lákavé nabídce z KHL. Josef Jandač nezklamal. Dovedl mužstvo k 5. místu v základní části a ke třetímu v konečném pořadí.

Po sezoně ho však vystřídal Pavel Hynek. Mohlo by se zdát, že pracoval s týmem bez hvězd, ale nebyla to tak úplně pravda. Z mnoha z nich se později hvězdy staly. Jan Kolář s Petrem Koukalem obsadili v produktivitě páté a šesté místo, útočník Jan Kolář byl dokonce ze všech nejlepší v +/- bodech.

Třetí místo za Spartou a Plzní nevypadalo tak hrozivě jako odstup 21 bodů na Spartu. A vytáhli se i fanoušci, protože Pardubice ovládly s průměrem 8380 diváků žebříček celé extraligy. Ve čtvrtfinále se po tuhém boji a gólu Daniela Rákose v prodloužení rozhodujícího zápasu podařilo zdolat Vítkovice.

Přes Liberec potom ČSOB Pojišťovna prošla až do finále. V něm Pardubice první a čtvrtý zápas zvládly až v dramatickém prodloužení – v samostatných nájezdech rozhodli Petr Koukal a Jan Kolář. Petr Koukal byl vyhlášen nejlepším hráčem play-off.

Finálové výsledky: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Kometa Brno 5:4, 5:6, 1:2, 2:1, 6:4, 5:1

Sestava mistrovského týmu:

Brankáři Martin Růžička, Vladislav Koutský a Dušan Salfický, obránci Václav Benák, Petr Beneš, Casey Borer, Marek Drtina, David Havíř, Jan Klobouček, Václav Kočí, Jan Kolář, Jakub Nakládal, Aleš Píša, Vladimír Sičák, Jan Zdráhal, útočníci Martin Bartek, Pavel Brendl, Jan Buchtele, Jiří Cetkovský, Corey Elkins, Peter Jánský, Jan Kolář, Petr Koukal, Robert Kousal, Jaroslav Markovič, Lukáš Nahodil, Tomáš Nosek, Jiří Půhoný, Lukáš Radil, Daniel Rákos, Jan Semorád, Jonathan Sim, Radovan Somík, Jan Starý, Martin Šagát a Tomáš Zohorna. Trenéři Pavel Hynek a Ladislav Lubina.